EnergoZrouti.cz

Pokud se nezměníme jsme ztraceni, varuje Greta Thunbergová v novém videu

  
Tomáš Jelínek
26. 5. 2021 ▪ 10:34

Pokud nezměníme svůj přístup k zemědělství a chovu hospodářské zvěře jsme ztraceni. Varuje v novém videu na sociální síti Twitter švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová.

Greta Thunberg
Greta Thunberg
Foto: European Union

Lidstvo by podle ekologických aktivistů mělo co nejrychleji provést změny v zemědělství a přejít na rostlinnou stravu, jedině tak prý může pomoci v předcházení ekologických a zdravotních krizí. Nově se k této myšlence připojuje i ekologická aktivistka Greta Thunbergová.

„Pokud se nezměníme, jsme v prde..“

Právě Thunbergová v novém videu, které zveřejnila na svém Twitterovém účtu varuje, doslova říká: „If we don’t change we’re f*cked“ tedy „Pokud se nezměníme jsme v prde..“. Thunbergová tak ve videu vyzývá lidi, aby změnili svou stravu a více se věnovali jejím dopadům.

Jak uvedla osmnáctiletá aktivistka, která je proslulá svými školními stávkami za klima – ekologická krize, klimatická krize ale i zdravotní krize jsou vzájemně propojeny a pokud nezačneme problémy řešit, budou se jen zhoršovat.

Podle Thunbergové je způsob jakým chováme zvířata pro potraviny, ale i jakým je krmíme nesmyslný a měl by se změnit. Až tři ze čtyř nových chorob se navíc šíří ze zvířat, která jsou intenzivním zemědělstvím stále více přibližována k lidem. Zvířatům jsou také ničena jejich přirozená obydlí.

Chov hospodářských zvířat je také velmi nákladný na emise skleníkových plynů mezi které patří i metan – tedy plyn s velmi silnými účinky na změnu klimatu. Podle dat OSN je v současné době zemědělství a chov zvířat zodpovědné za větší množství emisí skleníkových plynů než automobily.
Štítky: Greta Thunberg Změna klimatu Veganství
Zdroj: RED