EnergoZrouti.cz

Snižte spotřebu elektřiny a dostanete odměnu až 3 000 korun, slibuje dodavatel energií

  
Martin Bárta
3. 10. 2022 ▪ 13:17

Snižte oproti loňsku svou spotřebu elektřiny o 20 % a získáte až 3 000 korun. Tímto způsobem chce tuzemský dodavatel energií motivovat zákazníky k úsporám. Program se podle něj už osvědčil v zahraničí.

Rozvodna elektrické energie
Rozvodna elektrické energie

Nakládejte s elektřinou hospodárně a dostanete slevu. Tak nějak by se dal ve zkratce shrnout nový program jednoho z dodavatelů elektřiny a plynu Pražské energetiky (PRE). Ta chce do Česka přinést program, který už se osvědčil v zahraničí. Domácnosti, které sníží svou spotřebu tak dostanou od PRE finanční prémii.

Každá ušetřená koruna se počítá a tak se dá očekávat, že se do programu PRE zapojí velká část jejich zákazníků, a to obzvlášť v období energetické krize, kdy ceny elektřiny a plynu vystoupaly do závratných hodnot.

Dodavatel chce prostřednictvím nového programu nazvaného jednoduše PRÉMIE vytvořit doplněk ke státní podpoře ve formě takzvaného úsporného tarifu, který „zastropoval“ ceny energií.

„Jdeme ještě dál, nad rámec těchto opatření. Chceme nám všem pomoci překonat náročné období současné energetické krize, kdy jsou vlivem mnoha faktorů ceny elektřiny na velkoobchodním trhu na rekordních hodnotách,“ uvedl k programu generální ředitel PRE Pavel Elis.

Domácnosti budou moci podle firmy získat prémii až 3 000 korun v případě kdy využívají dvoutarifní sazbu. Zákazníci, kteří mají sazbu jen s jedním tarifem pak budou moci získat prémii až 1 500 korun. Mimořádná prémie bude zákazníkovi připsána na jeho účet u firmy a následně odečtena z platby za elektřinu v rámci nejbližšího vyúčtování.

Odečet by měl zákazník provést jak na začátku topné sezóny, tak i na jejím konci. Fotografie s odečtem bude možné nahrát online do speciální webové aplikace programu.

Ačkoliv je v současnosti PRE jedním z prvních dodavatelů energií, kteří motivují své zákazníky k úsporám v době vysokých cen energií, nejspíše jej budou následovat i další společnosti. Programy, které budou motivovat domácnosti k úsporám energií tak mohou ve výsledku mimo různých odměn či slev přinést i velké úspory v celkově spotřebované elektřině či plynu, kterého by mohl být v zimních měsících nedostatek.
Štítky: Elektřina Energetika PRE Pražská energetika Úspory Energetická krize
Zdroj: RED