EnergoZrouti.cz

Pokácení dubu u Krnova spustilo lavinu na sociálních sítích, skončil kvůli němu revírník

  
Markéta Bártová
3. 5. 2021 ▪ 12:08

Vykácení více jak tři sta letého dubu u Krnova spustilo na sociálních sítích vlnu nevole. Podle Lesů ČR chyboval jejich zaměstnanec, který porušil vnitřní normy a bude s ním tak rozvázán pracovní poměr.

Dub pokácený nedaleko Krnova
Dub pokácený nedaleko Krnova
Foto: Michal Cestr (se svolením autora)

Informace o pokácení starého dubu u Krnova, která se o víkendu šířila po sociálních sítích ukázala na pochybení zaměstnance státní společnost Lesy ČR. Strom, který byl podle Michaela Cestra, který na věc upozornil na svém Facebooku starý možná i přes 300 let rostl v lese spravovaném právě Lesy ČR. Podle informací z místa byl také výrazně starší než okolní stromy.

Podle podniku byly porušeny všechny vnitřní normy

Vykácení zdravého stromu, tak na sociálních sítích strhlo vlnu nadávek právě na úkor státního podniku a lesníků, kteří jej pokáceli. Podle krajinného architekta a ekologů, které Cestr oslovil, by věc rozhodně neměla zůstat bez následků.

Jak uvedl pan Cestr ve svém příspěvku na Facebooku, státní podnik nejspíše spoléhal na to, že na kácení tohoto majestátního stromu se nepřijde už kvůli tomu, že vedle něj nevede žádná cesta a málokdo o něm tedy ví. Už v pondělí se ale k celé situaci vyjádřil přímo podnik na své stránce na Facebooku.

„Celou záležitost jsme okamžitě prověřili a bohužel jsme zjistili, že došlo k závažnému chybnému rozhodnutí našeho zaměstnance. Z postupu, kterým náš zaměstnanec porušil všechny vnitropodnikové normy vztahující se k podobným situacím, bude vyvozena pracovně-právní odpovědnost a s revírníkem ukončen pracovní poměr.“ uvedly Lesy ČR na své Facebookové stránce.
Štítky: Lesy ČR Krnov Stromy
Zdroj: RED