EnergoZrouti.cz

Olomoucká teplárna nainstalovala nový filtr, zadrží tak větší množství emisí

  
Martin Bárta
16. 7. 2020 ▪ 08:00

Olomoucká teplárna provozovaná společností Veolia dokončila instalaci nového tkaninového filtru. Díky němu by měla vypouštět méně emisí pevných látek i oxidů dusíku. Na rekonstrukci bylo použito financí z Operačního programu Životní prostředí.

Teplárna Olomouc
Teplárna Olomouc
Foto: Veolia

Teplárna v Olomouci vlastněná společností Veolia dokončila instalaci nového tkaninového filtru, který sníží množství vypouštěných emisí a splní tak požadavky EU na stacionární zdroje tepla. Nový filtr dokáže snížit zejména množství vypouštěného polétavého prachu, který je i velkým nebezpečím pro lidské tělo.

Nový filtr hlavního kotle K5, vyšel na 73 milionů korun, které byly z části financovány Operačním programem životního prostředí. Filtr tak sníží vypouštěné emise oxidů dusíku o 26%, oxidu siřičitého 58% a u pevných polétavých částic o 48% oproti stavu před zahájením ekologizace v roce 2017.

Teplárna Veolia zásobuje v Olomouci teplem a teplou vodou více než 28 tisíc domácností, podniků ale i veřejných budov jako jsou školy, nemocnice či úřady. Stejně jako většina dalších tuzemských tepláren využívá na výrobu tepla a současně i elektrické energie takzvanou kogeneraci.
Zdroj: Veolia