EnergoZrouti.cz

Nejen Týden duchů pomohl safari parku k překonání hranice přes půl milionu návštěvníků

  
Markéta Bártová
1. 11. 2021 ▪ 16:54

Safari park Dvůr Králové má velký důvod k oslavám, protože doteď ho v letošním roce navštívilo přes půl milionu návštěvníků. Krásné expozice, lví safari a spousta dalších zajímavých zážitků mělo vliv na návštěvnost. Především pak Týden duchů slavil velký úspěch.

Safaribusy, jedno z lákadel královodvorské zoo
Safaribusy, jedno z lákadel královodvorské zoo
Foto: Safari Park

Není lepší motivace pro práci a zdokonalování safari parku než to, že váš park navštíví za necelý rok půl milionu návštěvníků. K tomuto krásnému číslu významně přispěl i velmi silný Týden duchů. Přemysl Rabas, ředitel safari parku, dnes znovu symbolicky poděkoval návštěvníkům za jejich podporu.

Symbolické poděkování u příležitosti překonání hranice půl milionu návštěvníků

Safari Park Dvůr Králové u překonání hranice půl milionu návštěvníků přímo v areálu poděkoval jednomu z nich a to paní Vlaďce, jež přijela do safari parku se svým vnukem z Choustníkova Hradiště.

„Chodíme sem rádi a pravidelně, máme i permanentky,“ uvedla paní Vlaďka, která ráda navštěvuje safari park spíše v období, kdy je v safari parku méně návštěvníků. „Je to tady i teď na podzim krásná procházka.“

Za jejich věrnost a návštěvu jim poděkoval ředitel safari parku Přemysl Rabas a zároveň je pozval na příští letní sezonu, kdy jim nabídl i možnost soukromé komentované vyjížďky po Africkém a Lvím safari.

Velká návštěvnost navzdory koronavirovým omezením

„Přízeň a podpora návštěvníků v této i předchozí sezoně je pro nás mimořádně důležitá a až dojemná. Půl milionu návštěvníků je úžasné číslo, na které jsme se v souvislosti s nejistotou kolem koronavirových omezení báli pomýšlet. Silná sezona a dobrý vývoj podzimu jsou pro nás skvělou zprávou, ovšem i tu přijímáme s opatrností. Všem, kdo safari park navštěvují a pomáhají mu, patří náš obrovský dík,“ řekl Přemysl Rabas.

Jak jsme uvedli výše, k překonání půl milionu návštěvníků velmi pomohl právě ukončený Týden duchů, který patří k nejoblíbenější události v průběhu podzimu. Týden duchů v safari parku navštívilo přes 24 tisíc lidí, kteří si vydlabali rekordních patnáct tun dýní.

Týden duchů, ale i vzácná zvířata stojí za vysokým počtem návštěvníků

Návštěvníci mohou v safari parku kromě běžně chovaných zvířat v zoologických zahrad jako jsou například lvi, žirafy, zebry vidět i vzácné druhy, které jsou na chov velmi náročné.

Safari park tak slaví několik úspěchů s odchovem vzácných zvířat. Mezi ně jistě patří odchov mláděte zmije Nitscheiovy, které se chovatelům podařilo odchovat po šesti letech. Tyto zmije jsou v celé Evropě spíše unikátem.

Dále tu najdete například cibetky africké, medojedy kapské, hrošíka liberijského či hadilova písaře.

Safari park rozhodně stojí za návštěvu v jakémkoliv ročním období.




Štítky: Safari park ZOO Zvířata
Zdroj: Safari park Dvůr Králové