EnergoZrouti.cz

Florida odstartovala hon na krajty. Lovci mohou získat odměnu i 60 tisíc korun za uloveného hada

  
Markéta Bártová
5. 8. 2022 ▪ 14:19

Přemnožené krajty tmavé v národním parku Everglades na Floridě trápí místní ochránce přírody. Na jejich vymýcení tak zahájili soutěž, která odmění některé lovce.

Krajta tmavá
Krajta tmavá
Foto: Rushen, CC BY-SA 2.0

Ve floridském národním parku Everglades v pátek odstartovala soutěž, která má jediný cíl: likvidaci velkých krajt tmavých. Ty jsou totiž v parku invazivním druhem, který páchá obrovské škody na životním prostředí. Lovci, kteří musejí projít půlhodinovým on-line školením, mohou v přepočtu získat i 60 000 korun za jednoho uloveného hada.

Desetidenní výzva Florida Python Challenge, kterou pořádá floridská komise pro ochranu ryb a divoké zvěře by letos měla pomoci vymýtit tisíce kusů hada, který není v oblasti příliš vítaný.

Reportáž televize FOX o letošní Florida Python Challenge

Lovci, kteří se soutěže účastní mohou získat odměnu 1 500 USD (asi 36 tisíc korun) za nejdelšího hada. Lovec, kterému se povede najít hada, který má na svědomí největší počet obětí může získat i 2 500 USD (asi 60 tisíc korun).

Jak už bylo uvedeno, každý lovec musí projít půlhodinovým on-line školením, které ho provede tím, jak správně hady lovit. Nutné je také zaplatit poplatek za účast na lovu, který činí 25 amerických dolarů, tedy zhruba 600 korun.
Štítky: Florida USA Krajta Zvířata Krajta tmavá Everglades Národní park Everglades
Zdroj: RED