EnergoZrouti.cz

Safari Park ve Dvoře Králové má nový roztomilý přírůstek, dvojčata levharta

  
Lenka Nováková
21. 9. 2022 ▪ 15:22

Safari Park ve Dvoře Králové slaví narození dvou samců levharta perského. Jejich porod proběhl už před měsícem, pro chovatele ale dosud nebylo možné se k mláďatům dostat.

Dvojčata levharta perského ze Safari Parku
Dvojčata levharta perského ze Safari Parku
Foto: Safari Park Dvůr Králové

Levhartům perským v Safari Parku Dvůr Králové se narodila dvojčata. Dva mladí samci jsou vzhledem ke genetickému původu svých rodičů velmi cenní pro evropských chov, ve kterém patří Safari Park mezi jedny z nejvýznamnějších chovatelů v evropských zoo.

Významný úspěch je narození dvojčat nejen pro chovatele v místní ZOO ale i pro celý evropský chov v rámci zoologických zahrad. V jiném chovu se totiž za poslední rok zvířata tohoto druhu nepodařilo rozmnožit.

Levhart ze Safari Parku v péči chovatelů , Safari...
„Matka Banu rodila poprvé, ale péči zvládá skvěle. Mláďata hlídá a na sebemenší vyrušení reaguje výhružným vrčením,“ popisuje zooložka Gabriela Linhart.

Přestože tak porod proběhl už 22. srpna, až nyní se chovatelům podařilo zkontrolovat obě mláďata. Ta už se nyní začínají vzdalovat od bedny, kam je matka krátce po porodu přenesla. Mimo kontroly odčervení a zjištění pohlaví je asi do měsíce čeká ještě očkování. Následně pak budou moci vyrazit do výběhu, kde si je budou moci prohlédnout i návštěvníci.
Štítky: ZOO Safari Park Levhart Dvůr Králové Safari Park Dvůr Králové Zvířata
Zdroj: RED