EnergoZrouti.cz

Nepořádku přibylo, zájemců o úklid ale také. Ukliďme Česko čeká v letošní akci rekordní účast

  
Nikola Stránská
23. 3. 2022 ▪ 08:13

Už 2. dubna startuje letošní jarní ročník akce Ukliďme Česko, která by podle dosud registrovaných úklidů mohla být rekordní. Zapojí se do ní také členové ukrajinské a vietnamské komunity.

Odpad v přírodě
Odpad v přírodě
Foto: Hans Braxmeier z Pixabay

Odpadu, který se volně povaluje ve městech ale i v přírodě v posledních letech opět přibylo. Přibylo ale naštěstí i dobrovolníků, kteří se účastní dalšího ročníku akce Ukliďme Česko. Letos se k nim přidají i dobrovolníci z ukrajinské a vietnamské komunity. Celkem tak organizátoři evidují přes 3 300 nahlášených úklidů.

Organizátoři dostanou téměř 100 tisíc pytlů na odpad

Přihlásit se přitom může každý, registrovaným skupinám ale organizace ve spolupráci se svými partnery nabízí možnost zaslání rukavic a pytlů na odpad. V posledních letech se ale k akci připojují i jednotlivá města či obce, které dobrovolníkům mimo zajištění ochranných pomůcek a pytlů občas zajistí i občerstvení a samozřejmě svoz sesbíraného odpadu.

Sám organizátor akce tak pošle organizátorům jednotlivých úklidů téměř 100 tisíc pytlů na sběr odpadu a také 150 tisíc pracovních rukavic.

I letos se mohou dobrovolníci zapojit do již tradiční fotosoutěže. Ta nabídne v kategoriích Mládež, Video z akce a Kurioziota přehled toho s čím se účastníci akce každoročně setkávají. Nejzajímavější z fotografií pak veřejnost nalezne na facebookové stránce akce Ukliďme Česko, přičemž mnohdy jde o opravdové kuriozity.

V případě, že se chcete zúčasnit celé akce a zlepšit životní prostředí ve vašem okolí, není nic jednoduššího než se na mapě úklidů přidat k již organizovanému úklidu. Nic vám ale samozřejmě nebrání vyrazit uklízet Česko i mimo plánovaný termín 2. dubna či bez registrace u Ukliďme Česko.
Štítky: Ukliďme Česko Odpad Skládky
Zdroj: RED