EnergoZrouti.cz

Hyundai nabídne v Česku model pro fanoušky vodíku. Bezemisní NEXO si ale bude moci dovolit málokdo

  
Martin Bárta
4. 7. 2022 ▪ 12:34

Hyundai začne v Česku prodávat druhou generaci svého vodíkového modelu NEXO. Dovolit si ho ale bude moci málokdo a tak po něm nejspíše sáhnou jen zarytí příznivci mobility bez emisí skleníkových plynů.

Hyundai NEXO
Hyundai NEXO
Foto: Hyundai

Tuzemská pobočka korejského výrobce automobilů Hyundai nabídne zákazníkům z Česka možnost koupit vozidlo na pohon, kterého je u nás jako šafránu. Vodíkový Hyundai NEXO nabídne dle WLTP dojezd až 666 kilometrů díky zásobě 6,3 kilogramů vodíku. Díky vysoké ceně, která překračuje i většinu elektromobilů ale půjde spíše o záležitost pro fanoušky mobility bez emisí než rodinný vůz.

Hyundai své vodíkové SUV nabídne veřejnosti jen několik dní potom co byla v České republice otevřena první veřejná čerpací stanice na vodík. Toho se do modelu NEXO vejde 6,3 kilogramů v nádržích pod tlakem 700 barů a o objemu 156,6 litrů.

Vodíkový model bude k dispozici ve dvou variantách výbavy. Ta první – levnější bude začínat na ceně 1 899 990 Kč. Výbava Premium která navíc poskytne i 19“ kola z lehké slitiny, panoramatické střešní okno nebo kamerové sledování mrtvého úhlu a odvětrávání sedadel pak vyjde bez desetikoruny na dva miliony korun.

Model NEXO si ale zájemci nekoupí v běžné prodejní síti, tedy u autorizovaných dealerů značky. Prodej totiž alespoň prozatím zajistí fleetové oddělení Hyundai Motor Czech, tedy přímo tuzemské zastoupení automobilky. Vyzkoušet si ale model budou moci všichni zájemci v rámci testovacích jízd v centru e-mobility Hyundai Electrified na pražských Stodůlkách. Testovací jízdu je ale nutné předem rezervovat na webu firmy.




Štítky: Vodík Hyundai Auto Automobily Nulové emise Bezemisní
Zdroj: Hyundai