EnergoZrouti.cz

Dánský přepravce Maersk od září ukončí přepravu odpadu do Číny a Hong Kongu

  
Martin Bárta
24. 7. 2020 ▪ 20:56

Společnost Maersk ukončí od září dopravu odpadu na pevninskou Čínu a do Hong Kongu, společnost tuto informaci oznámila v návaznosti na plány Číny ukončit dovoz odpadu na své území.

Kontejnerová loď Maersk
Kontejnerová loď Maersk
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

Největší světový kontejnerový přepravce – dánská společnost Maersk informovala své zákazníky o ukončení přepravy pevného odpadu do Číny a Hong Kongu. Tento krok Maersk provedl v souvislosti s plány Číny, ukončit do konce roku 2020 dovoz odpadů na své území.

Ukončení přepravy platí pro veškerý pevný odpad včetně papíru, kovového šrotu, použitých plastů, odpadního textilu, chemikálií a dalšího.

Čína své plány na ukončení dovozu odpadů oznámila již v roce 2017 v rámci kampaně na zlepšení životního prostředí. Čína se totiž dlouhé roky potýkala s přebytkem odpadů, který byl na její území exportován z celého světa. Mnoho zemí EU i dalších států tak v posledních letech muselo řešit otázku kam s těmito odpady mezi které patří hlavně odpad plastový – Číňané totiž patřili mezi jejich největší odběratele a zároveň zpracovatele.

Jen v roce 2016 byla Čína největším dovozcem kovového šrotu na světě a na jejím území ho tak skončilo až 27% celosvětového dovozu.
Zdroj: Maersk