EnergoZrouti.cz

Zájem o elektromobily raketově zrychluje, akcie Tesly se vrací k růstu

  
Martin Bárta
5. 4. 2021 ▪ 18:50

I přes pokles výroby vozidel se stále zrychluje tempo dodávek elektrických vozidel. Jen americká Tesla jich v prvním čtvrtletí dodala téměř 185 tisíc a navýšila tak své rekordy. Na to reagovaly i akcionáři rychlým tempem růstu akcií.

Tesla Gigafactory
Tesla Gigafactory
Foto: Tesla

Poptávka po elektromobilech na trzích po celém světě rapidně roste, to má velký vliv i na prodeje největšího výrobce elektrických vozidel Tesla miliardáře Elona Muska. Právě Tesla totiž v prvním čtvrtletí letošního roku dodala téměř 185 000 automo­bilů, čímž překonala svůj dosavadní rekord. Akcie firmy na toto rychle zareagovaly.

Rekordní dodávky vystřelily akcie vzhůru

Americká Tesla tak od ledna do konce března letošního roku dodala dokonce více jak dvojnásobek vozů oproti stejnému čtvrtletí v minulém roce. 185 tisíc dodaných automobilů navíc ukazuje i na nárůst výroby celé Tesly oproti poslednímu čtvrtletí minulého roku, kdy bylo dodáno 180 570 vozidel.

Společnost si pochvaluje také dodávky v Číně, které byly opět rekordní i díky velkému zájmu o model Y.

Výborné výsledky, které ukazují na stále rychlejší výrobu vozidel Tesla povzbudily i akcionáře společnosti. Ty po oznámení výsledků prodejů poskočily vzhůru téměř o 7 % a vrátily se tak po delší době k růstu. Dalšímu růstu by navíc mohla pomoci i spekulovaná spolupráce s japonskou Toyotou.

Výsledky prodejů společnosti Tesla jsou i příznivým signálem pro celý trh elektromobilů. Ten i přes celkový pokles prodejů vozidel pokračuje plošně v růstu a dá se očekávat, že spolu s novými modely vozidel i stále rychlejšímu rozšiřování nabíjecích stanic či dotační politiky států bude v následujících letech pokračovat.
Štítky: Tesla Elektromobily Ekonomika
Zdroj: RED