EnergoZrouti.cz

Newyorská policie elektrifikuje vozový park, kupuje skoro dvě stovky elektrických Fordů

  
Martin Bárta
31. 12. 2021 ▪ 08:18

Newyorská policie chystá další elektrifikaci vozového parku. Do poloviny příštího roku by měla získat téměř dvě stovky elektrických Fordů. Ty pak budou následovat nová vozidla značky Tesla.

NYPD - Newyorská policie
NYPD - Newyorská policie
Foto: Unsplash

Téměř dvě stovky nových elektrických SUV Mustang Mach-E nakoupí New Yorská policie (NYPD) do svých služeb. Policisté ale připravují i nákup dalších 250 elektrických modelů Tesla 3. Modernizace flotily je součástí plánu na drastické snížení emisí skleníkových plynů ve městě a dosažení klimatické neutrality.

Kompletní elektrifikace vozového parku ještě chvíli potrvá

V rámci programu na snížení emisí skleníkových plynů, který starosta New Yorku Bill de Blasio představil počátkem tohoto měsíce je připraveno 420 milionů dolarů (9,2 miliardy korun). Ty mají pomoci rychle snižovat emise skleníkových plynů, k čemuž dopomůže i elektrifikace flotily místních policejních jednotek.

New York tak nyní schválil nákup elektrických SUV Mach-E od Fordu. Těch by mělo v rámci současné zakázky přibýt ve vozovém parku 184 kusů. Už nyní ale město schválilo i opci na nákup dalších vozidel na bateriový pohon Tesla 3. Těch by tak mohlo být v rámci současné opce pořízeno až 250 kusů.

Mimo policie nové elektrické vozy získají ale i další záchranné složky ve městě. Tesly, které chce NYPD nakoupit by podle serveru electrek.co měly sloužit hlavně jako hlídková vozidla.

Ačkoliv objednávky nových elektrických modelů vypadají nejen z hlediska rozšiřování elektrické mobility slibně, vozový park New Yorku čítá zhruba 30 tisíc vozidel. Největší část z nich ovšem tvoří právě ta, která slouží u policie. Ty se v současnosti nahrazují rychlostí okolo 1 400 vozidel roč­ně.

Nové elektrické crossovery Ford Mustang Mach-E by město mělo obdržet do 30. června 2022.
Štítky: Elektromobil Auto Policie NYPD New York USA
Zdroj: RED