EnergoZrouti.cz

Nestlé snížilo spotřebu vody ve svých závodech, chce i redukovat množství produkovaných plastů

  
Martin Bárta
6. 8. 2020 ▪ 07:00

Společnost Nestlé zapracovala na optimalizaci spotřeby vody při výrobě. Díky tomu nově uspoří až 49% vody oproti stavu před optimalizací.

Tyčinka Nestlé
Tyčinka Nestlé
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

Světový potravinářský gigant Nestlé zapracoval v souladu se svou politikou nastavenou již v roce 2010 na spotřebě vody a energií ve výrobě. Díky optimalizaci ve svých továrnách oznámil úspory až 49 % vody, 16 % energií a v souvislosti s tím i 73 % CO2.

Nestlé provedlo úpravy v tuzemských závodech Sfinx Holešov a Krupka a také Zora v Olomouci. Do změny výrobních procesů zapojil i závod Carpathia na Slovensku. Společnost z těchto závodů již od roku 2013 nevyváží žádný odpad na skládky ale všechen recykluje nebo energeticky využívá.

Společnost se také zabývá řešením nadměrné produkce plastů, které jsou tvořeny především obaly výrobků. Do roku 2025 by tak chtěla přejít na recyklovatelné nebo znovu použitelné obaly. Jedním z řešení pro lepší třídění je i využívání jednodruhových obalů které jsou snáze recyklovatelné. Společnost by díky změnám měla ročně dosáhnout úspory až 20 tun plastů.

Boj proti velkému množství plastových odpadů nedávno vyhlásil i maloobchodní potravinový řetězec Lidl, který chce každoročně ušetřit až 360 tun plastů.
Zdroj: Nestlé