EnergoZrouti.cz

Elon Musk slaví, německá továrna Tesly už vyrábí tisícovku vozidel týdně

  
Martin Bárta
19. 6. 2022 ▪ 09:15

Německá továrna Tesly nedaleko Berlína zrychluje výrobu. Nyní totiž vyrobila už tisíc kusů vozidel v rámci jednoho týdne. Ačkoliv Tesla hlásí propouštění zaměstnanců, továrna i nadále přijímá nové posily.

Oslava 1000. vyrobených kusů modelů Y týdně
Oslava 1000. vyrobených kusů modelů Y týdně
Foto: Tesla

březnu otevřená továrna amerického výrobce elektromobilů Tesla v Německu slaví další úspěch. Na lince, která produkuje model Y se totiž během jednoho týdne podařilo vyrobit tisícovku nových vozidel.

Zvyšující se produkce tak ukazuje, že továrna postupně nabíhá do plného provozu a stále nabírá nové zaměstnance pro výrobu, a to i oproti mnoha informacím v médiích a přímo od Elona Muska, že firma chce propustit 10 % zaměstnanců. Ještě do konce letošního roku by tak podle odhadů JPMorgan měla německá Giga Berlin, jak je závod nazývaný, vyrobit přes 50 tisíc vozidel. Už příští rok by v případě, že nedojde ke komplikacím mělo být vyrobeno téměř 300 000 vozidel.

Plný provoz do roku 2025 by pak měl zajistit půl milionu nových vozů každý rok. Německá továrna nedaleko Berlína by tak měla být jedním z hlavních závodů dodávajících elektromobily s „téčkem“ ve znaku pro trhy v Evropské unii.
Štítky: Elektromobil Auto Elektromobilita Tesla Elon Musk Giga Berlin Berlín
Zdroj: RED