EnergoZrouti.cz

Síť čerpacích stanic Aral postaví v Německu více než 100 dobíjecích stanic na elektromobily

  
Martin Bárta
30. 7. 2020 ▪ 12:03

Provozovatel sítě čerpacích stanic Aral v Německu postaví více než 100 dobíjecích stanic pro elektromobily se superrychlým nabíjením o výkonu 350 kW. První nabíječky otevírá už nyní.

Aral nabíječky na elektromobily
Aral nabíječky na elektromobily
Foto: Aral

Síť čerpacích stanic Aral postaví u svých prodejen více jak 100 nových nabíjecích stanic pro dobíjení elektromobilů. Nové nabíječky poskytnou ultrarychlé nabíjení díky výkonu 350 kW. Díky této kapacitě poskytnou až 350 km dojezd průměrného elektromobilu dobitý během 10 minut.

Aral nyní dokončil roční pilotní projekt, během kterého odzkoušel podmínky fungování dobíjecích stanic na pěti svých provozovnách. Cílem Aralu je poskytnout do budoucna možnosti doplnění pohonných hmot a to ať už pro řidiče s auty na konvenční paliva tak i pro ty s bateriovým pohonem.

Nabíječky Aral budou napájené ze 100% obnovitelných zdrojů energie a poskytnout již zmíněnou kapacitu 350 kW, tedy kapacitu UFC – ultrarychlé nabíječky. Díky tomu se zkrátí čas, který budou muset motoristé trávit na stanici při nabíjení svého elektromobilu a zpříjemní se tím tak opět cestovaní s ním.

V první fázi budou nabíječky hlavně u dálnic

Aral nabíječky na své čerpací stanice nainstaluje postupně v několika fázích. V té první by mělo být připraveno zhruba 30 lokalit a to primárně u hlavních dálničních tahů či na metropolitních stanovištích. Na každé čerpací stanici zapojené do projektu budou k dispozici dvě nabíječky se dvěma nabíjecími body – bude tak možné dobíjet až čtyři elektrická vozidla současně.


Nabíječky budou samoobslužné a za energii v nich odebranou je možné zaplatit platební kartou, pomocí mobilních webových stránek, díky aplikaci Hubject nebo prostřednictvím karet pro firemní zákazníky Aral Fuel & Charge. Příští rok by chtěla společnost připravit i vlastní aplikaci pro e-mobilitu.

Nabíjecích stanic přibývá v celé Evropě

Spolu s rostoucím trendem prodeje elektromobilů často i díky jejich dotační podpoře v mnoha zemích se zhušťuje i síť nabíjecích stanic pro tato vozidla. V tuzemsku je největším provozovatelem těchto stanic společnost ČEZ, která nedávno oznámila že v prvním pololetí letošního roku proteklo jejími nabíječkami 1,1 milionu kWh elektrické energie.Zdroj: BP