EnergoZrouti.cz

Další ročník akce Hodina Země zhasl světla napříč celou republikou

  
Tomáš Jelínek
26. 3. 2022 ▪ 08:13

Již pošestnácté se letos pořádala akce Hodina Země, která v sobotu 26. 3. postupně napříč celým světem mezi 20:30 a 21:30 místního času zhasla veřejné osvětlení ve městech i obcích nebo nasvícení památek.


Už pošestnácté se letos 26. března koná takzvaná Hodina Země, tedy každoroční akce, kterou vyhlašuje Světový fond na ochranu přírody (WWF). Po celém světě tak dnes od 20:30 do 21:30 pohasnou pouliční osvětlení, osvětlení památek ale třeba i domácí spotřebiče. K akci se každý rok připojují i tuzemská města a obce.

Akci každoročně podporují významné památky

Velký význam akce, která má za cíl upozornit na změnu klimatu a letos i vyslat signál míru a solidarity s obětmi války na Ukrajině ukazují i pohaslé památky světového významu. K akci se tak připojuje třeba Opera v Sydney, Eiffelova věž, katedrála v Kolíně nad Rýnem či Braniborská brána.

Jen v hlavním městě Česka se pak zhasne osvětlení na padesáti památkách. Do akce se ale zapojí i menší města jako Brno, Liberec a další. V posledním jmenovaném městě se tak na hodinu ponoří do tmy třeba historická radnice.

Vloni se k akci konané 27. března připojilo 145 obcí a 110 organizací. Podle statistik na tuzemském webu akce by se v letošním ročníku mělo připojit 127 měst a obcí nebo 72 firem a organizací.
Štítky: Hodina Země Ekologie Změna klimatu