EnergoZrouti.cz

Největší tuzemská síť nabíječek aut slaví rekordní odběr elektřiny

  
Martin Bárta
4. 11. 2020 ▪ 09:34

Největší tuzemská síť nabíjecích stanic elektromobilů od společnosti ČEZ má za sebou další rekord v množství „nabité“ energie. Množství se zvýšilo i navzdory pandemii koronaviru.

ČEZ - dobíjení elektromobilu na parkovišti obchodu
ČEZ - dobíjení elektromobilu na parkovišti obchodu
Foto: ČEZ

Největší tuzemský provozovatel nabíječek elektromobilů může oslavovat další pokořenou metu. Za prvních devět měsíců letošního roku se i přes vliv koronavirové pandemie podařilo překonat dva miliony kilowatthodin odebrané elektrické energie.

Zvýšil se i průměr odebrané energie na jedno nabití

Řeč je samozřejmě o síti nabíjecích stanic tuzemského energetického giganta ČEZ, který nové nabíječky staví už několik let u hlavních dálničních tahů, řetězců rychlého občerstvení či supermarketů. Aktuálně má tak těchto nabíječek už přes dvě stovky, přičemž mezi ty nejvytíženější patří ty v Praze a Středočeském kraji.


V letošních prvních devíti měsících tak ČEZ na svých nabíječkách zahájil už 143 137 nabíjení a právě díky tomu dobil přesně 2,04 milionu kWh. Oproti minulým rokům se také zvýšil průměr energie načerpané při jednom dobíjení z loňských 12,5 na současných 14,2 kWh. Za tímto zvýšením může stát jednak rozvoj rychlonabíjení a jednak i větší kapacity baterií nových elektromobilů.

Energie z nabíječek je bezemisní

Řidiči „tankující“ energii u stanic ČEZ mohou mít navíc i dobrý pocit ze své jízdy díky odběru bezemisní energie, tu totiž nabíječky využívají výhradně z obnovitelných zdrojů energie jako jsou solární, větrné či vodní elektrárny.


Zajímavostí je, že růst odebrané elektrické energie na nabíječkách elektromobilů největší tuzemské sítě nabíječek rostl i v době pandemie COVID-19, která přeci jen drasticky omezila cestování včetně toho tranzitního.
Zdroj: ČEZ