EnergoZrouti.cz

Harley-Davidson zastavuje na dva týdny výrobu motocyklů. Výroba bude pokračovat jen u elektrických modelů

  
Tomáš Jelínek
22. 5. 2022 ▪ 09:14

Harley-Davidson stopnul na dva týdny výrobu a dodávky všech svých modelů. Jedinou výjimkou zůstávají elektrické modely podznačky LiveWire, které bude firma vyrábět i dodávat stále.

Elektrický motocykl LiveWire
Elektrický motocykl LiveWire
Foto: Harley-Davidson

Kvůli problémům v dodavatelském řetězci musí americký výrobce motocyklů Harley-Davidson na dva týdny zastavit výrobu. Firmu přitom problémy s dodavateli trápí už několik let, což často omezovalo výrobu a dodávky motocyklů zákazníkům. Jedinou výjimkou z omezení budou elektrické motocykly, které společnost představila před několika lety.

Mimo výroby všech neelektrických modelů ale firma zastaví i distribuci. Zákazníci, kteří se tedy již nemohli dočkat svých jednostopých vozidel z USA si budou muset na dodávky počkat o něco déle.

Plynulé dodávky ale budou i nadále probíhat u motocyklů LiveWire. Právě u nich totiž firma Harley-Davidson udržela téměř všechen vývoj interně a tak si také ve vlastní režii zajišťuje většinu komponent. I díky tomu tak nemusí být výroba elektrických motocyklů LiveWire, která je v současnosti podznačkou firmy pozastavena.
Štítky: Motocykly Doprava Elektrický motocykl LiveWire Harley-Davidson USA
Zdroj: RED