EnergoZrouti.cz

Řidiče Tesly čekalo v Chorvatsku nepříjemné překvapení, na nabití vozidel se stála dlouhá fronta

  
Nikola Stránská
29. 7. 2022 ▪ 10:46

Velmi nepříjemné překvapení čekalo na majitele elektromobilů Tesla v Chorvatsku. U jednoho z místních Superchargerů, tedy rychlých nabíječek se vytvořila fronta na dlouhé hodiny.

Tesla Supercharger
Tesla Supercharger
Foto: Blomst z Pixabay

Velmi nepříjemné překvapení čekalo majitele elektromobilů Tesla na dovolené v Chorvatsku. Země, která je jednou z velmi oblíbených turistických destinací totiž stále nemá dostatečnou infrastrukturu pro dobíjení vozidel, a to obzvláště ne té přímo od Tesly. Video na sociální síti TikTok tak ukazuje zoufalé majitele Tesly, kteří v dlouhé frontě čekají na volnou nabíječku.

Ačkoliv by mnoho řidičů mohlo využít i nabíječky jiných značek, často nejvíce využívají nabíječky „domovské“, u kterých mají jisté rychlé a spolehlivé nabíjení. Velká fronta, která se vytvořila před jedním ze Superchargerů ale mnoho majitelů luxusních elektromobilů spíše naštvala.

@asapboci Tesla in Kroatien – ein Traum! #k1schlechten­trends #querindenosten #tesla #teslamodely #kroatien ♬ Oh No – Kreepa

Podle mapy sítě Superchargerů je v Chorvatsku v současnosti tento typ nabíječky pouze v osmi městech. To je při běžném provozu nejspíše dostačující, na prázdninový přetlak turistů ale nabíječky zatím nejsou dimenzovány a není jich tak dostatek.

Řidiči cestující elektromobily by tak měli vždy myslet na to, že nabíječky mohou být obsazené a dobít si tak své vozidlo včas. Díky průběžnému dobíjení se tak mohou vyhnout podobným frontám. Ideální nabíjení je pak samozřejmě přímo u penzionů či hotelů přes noc. Vlastní nabíječkou ale stále disponuje jen malé množství z nich.
Štítky: Elektromobil Auto Elektromobilita Tesla Nabíjení Chorvatsko
Zdroj: RED