EnergoZrouti.cz

Jeden z nejlevnějších elektromobilů trhá rekordy, prodalo se ho téměř 28 tisíc kusů

  
Martin Bárta
31. 1. 2022 ▪ 12:00

První elektrická Dacia slaví úspěch. Jen vloni rumunská automobilka prodala téměř 28 tisíc kusů modelu Spring. Další desetitisíce objednávek ji letos mohou dostat mezi nejprodávanější elektromobily Evropy.

Elektrická Dacia Spring
Elektrická Dacia Spring
Foto: Dacia

Rumunské automobilce Dacia, která je součástí skupiny Renault se v loňském roce i přes potíže s dodávkami počítačových čipů dařilo. Celkem automobilka prodala 537 095 vozů, velký růst zájmu ale hlásí hlavně u svého prvního levného elektrického modelu Spring. Toho se prodalo téměř 28 tisíc.

Ačkoliv byl vůz dostupný k prodeji až od března 2021, zaznamenal jen za necelý první rok prodejů 27 876 prodaných kusů. To je přes pět procent všech prodejů vozidel značky Dacia, a proto lze modelu Spring přisuzovat velký úspěch.

Na konci roku navíc automobilka obdržela více než 46 tisíc dalších objednávek na svůj první elektromobil. Už nyní je tedy jisté, že Spring v roce 2022 překročí další milník prodejů.

Dacia Spring se stává oblíbená na mnoha trzích Evropy hlavně kvůli své nízké ceně, která je ostatně důležitá i pro mnoho majitelů dalších modelů značky. V Česku je tak možné elektrický městský vůz koupit už od 464 900 Kč, což z něj dělá jeden z nejdostupnějších elektromobilů na trhu nejen v tuzemsku, ale i po celé Evropě.
Štítky: Auto Elektromobil Dacia Renault
Zdroj: RED