EnergoZrouti.cz

Čínský konkurent Tesly ukázal nový model pro dobytí evropských trhů. Nabízí novinku, kterou ostatní nemají

  
Martin Bárta
16. 6. 2022 ▪ 09:45

Čínský konkurent Tesly i evropských automobilek představil nový model SUV ES7. Ten zvládne v nejvyšší bateriové výbavě dojezd až 850 kilometrů. Model ale nabídne i novinku, kterou jiné modely nejen čínské automobilky nenabízejí.

Nio ES7
Nio ES7
Foto: Nio

Čínský výrobce elektromobilů Nio, často přezdívaný jako asijská konkurence americké automobilky Tesla představil nové SUV ES7, které by mělo v Evropě konkurovat místním automobilkám. Nové SUV nabídne v nejvyšším provedení zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy. Maximální dojezd je pak 850 kilometrů. Čínský výrobce si ale přichystal i jednu specialitu, kterou jiné modely nenabízí.

Nový pětimístný model ES7 přinese jak slušivý design, tak i skvělé technické parametry. ES7 je totiž vůbec nejrychlejším modelem v paletě, kterou v současnosti automobilka, jež začíná operovat i v unijních zemích nabízí. Na designu vozidla se projevuje hlavně to, že jej Nio chce dodávat jak na domácí čínský trh, tak i do Evropy nebo Spojených států amerických.

Interiér Nio ES7 , ...
 V nabídce budou u nového modelu na výběr tři možnosti baterií. Ta první nabídne 75 kWh a udává dojezd 485 km. Druhá možnost, tedy taková zlatá střední cesta nabídne 100 kWh a na jedno dobití by měla zvládnout 620 kilometrů. Třetí a nevyšší výbava co se baterie týče pak má 150 kWh baterii, na kterou zvládne vůz ujet až 850 kilometrů.

Nové Nio ES7 ale mimo standardní výbavy, kterou vozidla v nabídce značky poskytují nabídne i speciální technologii, díky které lze vozidlo přeměnit na malé kino. Ve voze je totiž implementován projektor rozšířené reality, který při použití se speciálními brýlemi nabídne promítání na virtuální 201 palcovou obrazovku. Zážitek z promítání pak dodá i prostorový zvuk 7.1.4 Dolby Atmos.

Nejlevnější model s baterií 75 kWh se bude v Číně prodávat v přepočtu zhruba za 1,6 milionu korun. Levnější by ale jak už to u značky Nio bývá zvykem měl být při využití programu „baterie jako služba“. V tomto případě si totiž zákazníci platí za měsíční pronájem baterie ve vozidle s možností výměny baterií místo dobíjení ve specializovaných stanicích Power Swap Station.
Štítky: Elektromobilita Elektromobil Čína Nio Tesla SUV Nio ES7
Zdroj: RED