EnergoZrouti.cz

Tesla podle Elona Muska vyrobila už třímilióntý vůz

  
Tomáš Jelínek
5. 8. 2022 ▪ 14:43

Elon Musk se na výročním setkání akcionářů pochlubil tím, že firma už za svou historii vyrobila přes tři miliony vozidel. Tempo výroby navíc díky novým továrnám gigafactory v Německu nebo Šanghaji stále rychle roste.

Logo automobilky Tesla
Logo automobilky Tesla
Foto: Afif Kusuma on Unsplash

Generální ředitel automobilky Tesla dnes na výročním setkání akcionářů informoval, že firma v posledních několika týdnech vyrobila svůj třímilióntý vůz. Tempo výroby se přitom každým rokem zrychluje.

Podle Elona Muska tak zájem o vozidla značky stále rychle roste. Firma, která ještě v minulých letech měla pouze továrny ve Spojených státech amerických vyrábí vozidla i v Číně nebo Německu, což dále zvyšuje její produkci. Podle některých zvěstí navíc chystá výstavbu dalších „gigafactory“, které by měly urychlit dodávky nových vozidel zákazníkům.

Tři miliony vyrobených vozů jsou tak velmi slibným tempem pokud vezmeme v potaz, že výroba prvních vozidel odstartovala teprve v roce 2008. Musk se na setkání akcionářů také pochlubil tím, že pokaždé, když tradiční automobilky zahájí reklamní kampaň na nové elektromobily, okamžitě stoupnou i prodeje vozidel Tesla. Firma přitom do marketingu v současnosti vůbec neinvestuje.
Štítky: Tesla Elektromobily Auto Elektromobilita Elon Musk
Zdroj: RED