EnergoZrouti.cz

Tesla hledá partnery pro rozšíření sítě nabíječek aut. Stačí jen vhodné místo

  
Martin Bárta
10. 4. 2021 ▪ 19:54

Americká Tesla Elona Muska stále rychleji rozšiřuje svou síť nabíjecích stanic po celé Evropě. Aktuálně tak hledá další partnery s kterými nabíječky vystaví. Podmínky jsou jednoduché, instalaci a provoz platí Tesla.

Supercharger od Tesly
Supercharger od Tesly
Foto: Tesla

Velké množství nových nabíjecích stanic Tesla – Superchargers by se v následujících letech mělo začít objevovat v Chorvatsku. Automobilka tam totiž hodlá výrazně zvýšit dostupnost svých nabíječek a to možná i kvůli tomu, že se v Chorvatsku narodil Nikola Tesla, který dal značce jméno.

Instalaci a provoz zajistí Tesla

Americká automobilka tak v současnosti hledá partnery s kterými by svou síť nabíječek s názvem Superchargers ráda rozšířila. Pro partnery navíc nebude projekt žádnou velkou investicí. Podle firmy totiž stačí jen dodat vhodné místo a firma na něj instalaci bezplatně provede a zajistí i další údržbu.

Ideálními místy, na kterých je vhodné nabíječky instalovat jsou pak parkoviště, která mají osm nebo více samostatných parkovacích stání. Zvýhodněná samozřejmě budou i místa, která jsou v okolí vytížených lokalit – s instalací nabíječek v odlehlé vesnici tedy Chorvaté počítat nemohou.

Výhodou pro partnera, který by se chtěl na výstavbě nabíjecí sítě podílet bude i blízká dostupnost restaurace, obchodu. Očekává se také dostupnost toalet či Wi-Fi připojení. Zájemci se mohou hlásit přímo na webu Tesly do 30. května.

Dovolená v Chorvatsku nebude s Teslou problém

V Chorvatsku se oficiální zastoupení společnosti objevilo teprve nedávno, prodej svých vozidel tam totiž firma zahájila teprve před pěti měsíci. Rozšíření sítě nabíjecích stanic v zemi má ale samozřejmě i jiné důvody než je potěšení obyvatel Teslova rodiště. Chorvatsko je totiž oblíbenou dovolenkovou destinací nejen Čechů ale i dalších evropských turistů. Snadná dostupnost nabíjení i na dovolené tak nejednoho člověka přesvědčí k nákupu vozu Tesla.

Už v současné době má společnost v Chorvatsku 44 svých nabíjecích stanic. Po celé Evropě je to už dohromady více jak 600 nabíjecích stanic – další rozšiřování je ale v současné době stále rychlejší.
Štítky: Tesla Elektromobil Chorvatsko
Zdroj: RED