EnergoZrouti.cz

Tesla oficiálně otevřela svou novou továrnu u Berlína. Elon Musk první vozidla oslavil tancem

  
Martin Bárta
22. 3. 2022 ▪ 15:04

Výrobce elektromobilů Tesla dnes otevřel svou novou továrnu nedaleko Berlína. Továrna Tesly by mohla do několika let vyrábět až půl milionu vozidel ročně. Šéf Elon Musk si u prvních vyrobených modelů vozidel zatančil.

Továrna Tesla Berlin
Továrna Tesla Berlin
Foto: Tesla

Po dlouhých odkladech, problémech s úřady ale i okolními obyvateli dnes americká automobilka Tesla zahájila provoz ve své nové továrně nedaleko Berlína. Oficiálního zahájení výroby se samozřejmě zúčastnil i šéf značky Elon Musk, ten si také u prvních vyrobených automobilů dopřál oslavný tanec.

Veliký projekt přilákal i německého kancléře

Nová továrna nazvaná Giga Berlin by měla pomoci americké značce elektromobilů v dalším navýšení výroby a k rychlejším dodávkám vozidel nejen v Evropě. V současnosti se ale bude továrna soustředit především na výrobu modelu Y.

Toto číslo se samozřejmě může zdát jako jeden z nesmyslných úkolů, které si Elon Musk často ukládá a jež také v mnoha případech nejsou vůbec splněny. Jedním dechem je ale nutné dodat, že to co se Muskovi s jeho týmem povedlo, tedy vystavět od nuly automobilku, která dokáže konkurovat globálním hráčům s letitými zkušenostmi je opravdový úspěch.

Zpět ale k otevření nové továrny na vozidla Tesla. Spolu s Elonem Muskem se na otevření přijel podívat i německý kancléř Olaf Scholz, což ukazuje na velký vliv tohoto projektu.

Ostatně nová továrna bude pro Německo velký přínos, jelikož by měla nabídnout až 12 tisíc pracovních míst nejen přímo ve výrobě aut, ale i v přilehlé továrně na baterie v Grünheide. Tesla se tak brzy stane největším zaměstnavatelem ve spolkové zemi Braniborsko.

Podle odhadů JPMorgan by měla továrna ještě letos vyrobit přibližně 54 tisíc vozů. Příští rok už by ale číslo mělo vzrůst na 280 tisíc a do roku 2025 by měla berlínská pobočka Tesly produkovat půl milionu vozů ročně.
Štítky: Elektromobily Tesla Elon Musk Berlin Olaf Scholz Giga Berlin
Zdroj: RED