EnergoZrouti.cz

Polovina Britů podle průzkumu nechce elektromobil. Může za to krátký dojezd

  
Lenka Nováková
22. 5. 2022 ▪ 14:35

Krátký dojezd, nedostatečný počet nabíjecích stanic, ale i dlouhá doba nabíjení. To jsou hlavní důvody, které podle průzkumu britské pojišťovací společnosti vadí motoristům v přechodu na elektromobily. Pořízení elektrického vozidla tak i kvůli těmto důvodům nezvažuje v následujících deseti letech téměř polovina britů.

Nabíjecí stanice elektromobilů
Nabíjecí stanice elektromobilů
Foto: Tanya Pro on Unsplash

Skoro polovina britských řidičů podle nového průzkumu pojišťovací společnosti NFU Mutual neuvažuje v příštích letech o výměně benzínových nebo naftových vozidel za ta poháněná elektřinou uloženou v bateriových článcích. Podle průzkumu, který si společnost nechala vypracovat na vzorku tisícovky řidičů je jasné, že hlavním důvodem, proč motoristé odmítají elektromobil je krátký dojezd.

45 procent dotazovaných tak uvádí, že elektromobil, který by jim nahradil automobil se spalovacím motorem nechce minimálně v horizontu příštího desetiletí. 58 % z respondentů, kteří elektromobil odmítají potom uvádí, že důvodem proč elektromobil nechtějí je krátký dojezd na baterie. Stejné množství lidí také uvádí, že je v současnosti nedostatečný počet nabíjecích míst, který by zajistil snadné nabíjení jejich vozidla pokud by si jej pořídili.

Dalším 44 % dotazovaných vadí, že je doba potřebná k nabití elektrického vozidla mnohonásobně delší než doba za jakou lze načerpat palivo do běžného vozidla s konvenčním pohonem.

Mezi dotazovanými se ale našli i příznivci elektromobilů. 29 procent z respondentů totiž odpovědělo, že o elektrickém vozidle by v následujících pěti letech uvažovalo. Sedm procent motoristů by pak uvažovalo o přechodu na hybridní pohon, ale ne na plně elektrické vozidlo.
Štítky: Elektromobil Auto Nabíjení Velká Británie Baterie
Zdroj: RED