EnergoZrouti.cz

Nevýhoda elektromobilů je pryč. Čínské Nio nabídne ještě letos baterii, která umožní dojezd až 1 000 kilometrů

  
Tomáš Jelínek
27. 7. 2022 ▪ 15:03

Největší nevýhoda elektromobilů by se ještě letos mohla odporoučet. Podle informací čínských médií by měla automobilka Nio ještě letos začít prodávat novou polovodičovou baterii, která zajistí dojezd až 1 000 kilometrů na jedno nabití.

Nio ES7
Nio ES7
Foto: Nio

Krátký dojezd na baterii, který je stále jednou z hlavních nevýhod současných elektromobilů by ještě letos mohl být minulostí. Čínský výrobce elektromobilů Nio o kterém v posledních měsících píšeme hlavně kvůli stále rychlejšímu přesunu na evropské trhy totiž chystá ještě letos uvést novou polovodičovou baterii, která by měla umožnit dojezd až 1 000 kilometrů.

Přechod na baterie, které místo v současnosti využívaného tekutého elektrolytu obsahují jeho pevnou obdobu plánuje do budoucna mnoho výrobců elektromobilů. Baterie s pevným elektrolytem jsou totiž bezpečnější ale hlavně výrazně výkonnější než ty v současnosti využívané.

U většiny výrobců se ale předpokládá příchod nové baterie až za několik let, přičemž Nio velmi překvapilo, když oznámilo že baterii s hustotou energie 360 Wh/kg uvede na trh v příštím roce. Podle informací čínských médií, které se odvolávají na prohlášení společnosti ale dostanou první elektromobily společnosti novou baterii ještě do konce letošního roku.

Nová baterie by tak měla být dostupná jak v programu výměny baterií na výměnných stanicích Power Swap Station, tak i mimo něj. Její úložná kapacita by měla dosáhnout 150 kW, díky které by mohl dojezdu až 1 000 kilometrů podle normy NEDC dosáhnout třeba model ET7. Velké SUV Nio ES7 by pak zvládlo s novou baterií dojet 850 kilometrů.
Štítky: Elektromobil Auto Nio Baterie Nabíječky Elektromobilita Doprava Čína
Zdroj: RED