EnergoZrouti.cz

Německý řetězec Globus nainstaluje u svých obchodů stovky nabíječek elektromobilů od americké Tesly

  
Martin Bárta
29. 12. 2021 ▪ 09:04

Obchody německého řetězce Globus se během tří let dočkají instalace až několika stovek nabíjecích bodů. Ty budou dodány od americké společnosti Tesla.

Tesla Supercharger
Tesla Supercharger
Foto: Blomst z Pixabay

Během následujících tří let by mělo u německých prodejen sítě Globus vzniknout hned několik stovek nabíjecích míst pro elektromobily. U obchodů se tak začnou objevovat Superchargery americké společnosti Tesla, které si Globus vybral.

Stovky nabíjecích stanic do tří let

Už v současnosti se u obchodů Globus v Německu nebo i České republice první nabíječky ve spolupráci s energetickými společnostmi objevují. Nyní ale půjde o razantní rozšíření nabíjecí sítě, která by se měla rozšířit až o několik stovek dobíjecích míst v příštích letech.

„Kromě nabíjecího parku v naší prodejně v Gensingenu s 22 kompresory Tesla může být všech našich 51 prodejen Globus během příštích tří let vybaveno nabíječkami,“ řekl Nils Behrens, manažer Globus SB-Warenhaus.

Nabíječky společnosti Tesla byly dlouhou dobu určeny jen pro vozidla stejnojmenné značky. Ostatní provozovatelé elektromobilů tak na těchto stanicích nemohli dobít svůj vůz na další cestu. To se ale v polovině letošního roku změnilo, když ředitel Tesly Elon Musk oznámil uvolnění rychlonabíjecích stanic i pro elektromobily jiných značek. K používání nabíječek je tak nyní potřeba již jen aplikace Tesla s uživatelským účtem a nastaveným způsobem platby.

Standardem pro jednu nabíjecí stanici u obchodních domů Globus by na začátku mělo být 12 nabíjecích bodů s možností rozšíření. Právě to je nutné při současném tempu růstu elektromobility, která v Německu stále zrychluje.

Nabíječky elektromobilů do budoucna čeká další rychlý rozmach i díky tomu, že jde o jeden z nejpohodlnějších způsobů nabíjení. Zákazníci si totiž mohou během nabíjení snadno nakoupit či zajít do restaurace na oběd bez toho, aniž by čekali na dobití svého vozidla.
Štítky: Elektromobil Tesla Auto Globus Německo
Zdroj: RED