EnergoZrouti.cz

Nabíječky elektromobilů od Tesly čelí v USA útokům, někdo přeřezává nabíjecí kabely

  
Markéta Bártová
8. 5. 2022 ▪ 16:00

Nabíječky elektromobilů se stále častěji stávají terčem vandalů. Naposledy tak bylo zničeno hned několik superchargerů Tesla, kterým někdo přeřezal nabíjecí kabely.

Supercharger od Tesly
Supercharger od Tesly
Foto: Tesla

Nenávist k elektromobilitě nebo jen snaha se obohatit vedla ve Spojených státech amerických neznámé pachatele k ničení nabíječek elektrických vozidel Tesla Supercharger. Vandalismus, který překvapil mnoho zájemců o nabití vozidla ale podle technika, který nabíječky opravuje už není ničím výjimečným.

Podle jednoho z posledních videí, které se objevilo na serveru Reddit někdo poškodil i několik nabíječek v garážích v Los Angeles. Autor videa natočil, jak jednotlivé superchargery po řádění vandala zůstaly jen s kusem visícího kabelu, a tedy absolutně nepoužitelné.

V případě vandalismu v Los Angeles by tak mohla být za zničením nabíječek hlavně snaha o obohacení se prodejem měděných kabelů. Už dříve ale došlo k poškození jiných nabíječek v Oaklandu a Cincinnati. U nich ale byla motivace vandalů nejspíš poněkud jiná, jelikož došlo opravdu jen k přestřižení kabelu, který zůstal na místě.

Spolu s tím, jak se nejen v USA nabíječky elektromobilů rozšiřují bude brzy těchto poškození přibývat. Nejvíce frustrující to ale může být hlavně pro řidiče, kteří si přijedou na nabíječku dobít své vozidlo, ale kvůli poškození to nebude možné.
Štítky: Tesla Elektromobily Auto Nabíječky USA
Zdroj: RED