EnergoZrouti.cz

Americký nákupní gigant Amazon je největším odběratelem obnovitelné energie na světě

  
Tomáš Jelínek
3. 12. 2021 ▪ 11:21

Nové projekty pomohou americkému nákupnímu gigantu na špičku firemních odběratelů obnovitelné energie. Amazon ale pracuje i na dalších projektech ke snížení emisí.

Web společnosti Amazon
Web společnosti Amazon
Foto: Marques Thomas / Unsplash

Americká společnost Amazon, která provozuje největší světové obchodní on-line tržiště se na své konferenci AWS re:Invent 2021 konané v Las Vegas pochlubila novými projekty v oblasti obnovitelné energie. Právě tyto zdroje pomáhají firmě stát se největším firemním odběratelem obnovitelné energie na světě.

Amazon investuje i do elektromobilů nebo eko produktů

Amazon se v posledních letech stále více věnuje životnímu prostředí a rychlému stlačování emisí skleníkových plynů, které při jeho obchodní činnosti vznikají. V nedávné době tak oznámil například zavedení speciálního označení ekologicky šetrných produktů přímo ve svém e-shopu.

Mimo to ale společnost řeší i svou logistiku, kterou chce ještě více zefektivnit a hlavně ozelenit. U mnoha svých distribučních center tak začíná stavět nabíječky pro elektromobily, které budou v budoucnu doručovat většinu objednávek ze služby Amazon Prime. Nové flotily elektrických dodávek už provozovatel tržiště přidává i v Německu nebo Velké Británii.

Investice do obnovitelných zdrojů energie jsou ale důležitou zprávou i pro firemní zákazníky Amazonu. Společnost totiž provozuje vlastní cloudovou službu AWS, kterou používají i velké světové korporace. Právě pro ně, tak bude nyní mnohem jednodušší získat přístup k datovým službám bez emisí.

Novou energii z obnovitelných zdrojů získá společnost hlavně z nových projektů větrné a solární energie, kterých by mělo být celkem osmnáct. Nové elektrárny tak vzniknou ve Velké Británii, Finsku, Německu, Itálii, Španělsku nebo i v domovských Spojených státech amerických.

Po tom co budou nové projekty dokončeny, měly by elektrárny Amazonu dodávat až 12 GW výkonu. Právě toto číslo by pak podle firmy mělo být ekvivalentem dostatečné elektřiny pro až tři miliony amerických domácností.
Štítky: Amazon USA Obnovitelná energie Energetika
Zdroj: Amazon AWS