Logo EnergoZrouti.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍKRAJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Amazon umožní snadnější nákup ekologicky šetrných produktů

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
30. 9. 2020, 12:00
Martin Bárta
Ekologicky šetrné produkty
Ekologicky šetrné produkty
Foto: ready made / Pexels

  Diskuze (0 příspěvků)
Vložit

Americký obchodní gigant Amazon spustil nový program „Climate Pledge Friendly“, ten by měl zákazníkům jeho největšího světového obchodu pomoci se snadnějším nalezením ekologicky šetrných produktů. Těch má nyní Amazon v nabídce více jak 25 tisíc.

Obchod nově umožní vyhledávat produkty s novým štítkem, které mají nějakou z certifikací udržitelnosti a pomáhají tak chránit životní prostředí či snižovat uhlíkovou stopu výrobku i při dopravě k zákazníkovi.

Nové označení možná „donutí“ některé výrobce k ekologičtějšímu přemýšlení

Ačkoliv nejčastější kategorií těchto certifikovaných výrobků je kosmetika a potraviny, není už problém nalézt výrobky s novým označením i v oblasti módy či osobní elektroniky. Výrobky jsou nově mimo možnosti jejich vyhledávání označeny i přímo na produktové stránce.


Zákazník se tak bude díky novým možnostem moci snadno rozhodnout například mezi alternativami některých výrobků mezi těmi, které jsou udržitelné a těmi co nikoliv.


Díky širokému záběru tržiště Amazon se navíc dá očekávat, že nové označení do budoucna stimuluje výrobce k vytváření udržitelnějších produktů tak, aby dokázali být konkurenceschopné. Výrobky s různými certifikáty totiž dlouhodobě vykazují u zákazníků růst, který v budoucnu bude nejspíše ještě akcelerovat.

Obchod bude označovat i výrobky bez přebytečného vzduchu v balení

Největší světové tržiště založené Jeffem Bezosem spolu s novým označením výrobků spouští i svou vlastní certifikaci: „Compact by Design“. Tuto certifikaci bude společnost udělovat výrobcům, kteří nabídnou své výrobky v obalech bez přebytečného vzduchu či vody.


Stále velkým problémem mnoha výrobců je totiž cílení na psychologii u zákazníka, který často nakoupí výrobek jen díky velkému balení. To je ale často jen naplněno vzduchem a dochází tak ke zbytečné produkci obalových materiálů. Příkladem mohou být například bramborové lupínky, které ve velkých sáčcích využívají pouze třetinu obalu a zbytek je vzduch. Podobných obalů bychom ale na trhu našli opravdu obrovské množství.


Odstraněním přebytečného vzduchu a vody, které vytvářejí velká balení je navíc i levnější a ekologičtější světová přeprava těchto výrobků ať už letecky, po silnici či po vodě. Zmenšením těchto obalů při zachování jejich obsahu tak může celosvětově dojít k obrovské úspoře emisí oxidu uhličitého.

Amazon pokračuje směrem k nulovým emisím i dalšími projekty

Pro Amazon jde nyní o další projekt směrem k ekologičtější a udržitelnější budoucnosti. Před nedávnem tak v rámci své snahy nakoupil i nové elektrické dodávky pro doručování zboží zákazníkům či investici do projektu větrné farmy v Irsku.
Líbil se vám článek?

Zdroj: Amazon blog

  Diskuze (0 příspěvků)


Doporučujeme


TémataKrajské zprávy