EnergoZrouti.cz

90 % majitelů elektromobilů by už auto na naftu nebo benzín nechtělo, ukazuje anketa

  
Martin Bárta
4. 1. 2022 ▪ 17:43

Nová anketa ukazuje, že majitelé elektromobilů jsou se svými vozy spokojenější než majitelé aut na benzín nebo naftu. Víc jak 90 % z nich by už auto se spalovacím motorem nechtělo. Spokojenost se tak projevuje i na vyšších prodejích elektrických vozidel.

Elektromobil Škoda
Elektromobil Škoda
Foto: Martin Katler on Unsplash

Velká anketa mezi řidiči britské aplikace pro nabíjení elektrických vozidel Zap-Map ukazuje, že většina řidičů elektromobilů je se svými auty spokojena. Podle průzkumu by tak více jak 90 % řidičů svůj elektromobil již nechtěli vyměnit za naftové nebo benzínové auto.

Jednou elektrika, navždy elektrika

Jak ukazuje nový průzkum, řidiči elektromobilů si ve velkém pochvalují hlavně skvělé jízdní zážitky, nízké provozní náklady, ale i nízké či nulové emise skleníkových plynů. Jen méně jak jedno procento dotázaných by se rádo vrátilo k autům na benzín či naftu. Celý průzkum proběhl na skupině 3 306 britských řidičů.

Zkušenosti majitelů elektrických vozidel také ukazují, že není problém s bateriovým vozidlem počítat i na větší vzdálenosti. Zhruba třetina řidičů má totiž zkušenosti s cestou, která byla dlouhá i více jak 300 mil (482 kilometrů) a nenastaly během ní výrazné komplikace.

Výzkum se podle společnosti Zap-Map příliš neliší od výsledků toho loňského, což jen ukazuje na dlouhodobou spokojenost majitelů elektrických vozidel. To ostatně ukazují i čísla prodejů nových elektromobilů, které jen ve Velké Británii v listopadu loňského roku tvořily téměř 19 % prodejů všech nových vozidel.

Rychlý růst elektromobility by se sice na britských ostrovech mohl brzy zpomalit v souvislosti s chystanou úpravou dotační politiky na pořízení nových elektrických vozidel, trend do budoucna je ale podle všeho již nastavený. To je tak vidět i na elektrické ofenzivě, která postihuje modely mnoha světových výrobců aut.
Štítky: Auto Elektromobily Nafta Benzín Spalovací motor
Zdroj: RED