EnergoZrouti.cz

„Všichni budeme jezdit elektromobily i přes současný skepticismus,“ říká šéf Audi

  
Martin Bárta
3. 4. 2024 ▪ 10:04

Rychlost transformace automobilového průmyslu může během let různě kolísat, její hlavní linie, kterou je přechod na elektromobily, je ale pevně daná. Všichni nakonec budeme jezdit elektromobily, myslí si šéf jedné ze značek koncernu Volkswagen.

Přestože je nyní zájem o elektromobily menší, v budoucnu je budeme mít všichni, říká šéf Audi
Přestože je nyní zájem o elektromobily menší, v budoucnu je budeme mít všichni, říká šéf Audi
Foto: Unsplash

Prodeje elektromobilů sice celosvětově rostou, stále jsou ale menší než automobilky i Evropská unie při jejich protlačování oproti spalovacím motorům očekávala. Aktuálně převládající elektrický skepticismus je ale podle vyjádření šéfa Audi pro německý server Automobilwoche jen dočasný. Nakonec podle něj všichni budeme jezdit elektricky.

Podle šéfa Audi, jedné z koncernových značek mateřského Volkswagenu je rok 2033 stále jistý jako rok konce prodejů spalovacích motorů od této značky v Evropě a Severní Americe tak, jak to firma dříve uvedla. Její šéf Gernot Döllner očekává, že se firma na trhu s elektromobily dobře uchytí díky nové generaci elektrických modelů, které chystá a postupně představuje.

Prozatím ale firma nehodlá úplně ukončit prodej spalovacích motorů ani plug-in hybridů, v případě, že by se situace změnila, může tak flexibilně pokračovat v jejich prodeji. Podle Döllner to ale pravděpodobně nebude nutné, jelikož spalovací motory už do roku 2026 na trhu výrazně uvolní místo právě elektromobilům.

Přes převládající skepticismus na trhu totiž šéf firmy věří, že elektromobily jsou budoucnost. Samotná rychlost transformace automobilového průmyslu na elektromobily totiž může různě kolísat, její hlavní linie, kterou jsou právě elektromobily ale zůstává. Všichni budeme jezdit elektricky, to je podle šéfa Audi jasná cesta.

Elektromobily jsou navíc podle něj jedinou volbou, jak splnit legislativu požadující snížení emisí oxidu uhličitého a dalších látek, které dnes automobily produkují. Firma se nyní chystá na uvedení prvních dvou modelů sestavených na platformě PPE, kterou značka luxusnějších vozů vyvíjela společně s dalším koncernovým hráčem – Porsche. Půjde o modely Q6 e-trony a A6 e-tron.
Štítky: Auto Elektromobilita Elektromobily Doprava Audi Gernot Döllner Volkswagen
Zdroj: Automobilwoche