EnergoZrouti.cz

V Indii plánují stavbu dalšího solárního parku s výkonem až 100 MW

  
Martin Bárta
22. 7. 2020 ▪ 08:00

Společnost AC Energy plánuje v blízké době výstavbu nového solárního parku ve městě Rádžasthán v Indii. Ten by měl mít kapacitu 100MW a dokončen by měl být v prvním čtvrtletí roku 2021.

Solární park
Solární park
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

Indie v současnosti patří mezi světovou špičku v instalaci solárních panelů a výstavbě nových solárních parků. Nyní je v plánu další solární farma, kterou postaví společnosti UPC Solar a AC Energy v kooperaci.

Nový solární park by měl v době dokončení projektu tedy na začátku roku 2021 schopný dodávat do sítě až 100 MW elektrické energie. Cena energie získané z těchto solárních panelů by měla být 0,029 EUR / kWh (0,77 Kč / kWh) a stavba celé „elektrárny“ by měla vyjít na 59,4 milionu EUR (1,58 miliardy Kč).

Indie už dříve podpořila růst solární energetiky například zrušením cla při dovozu panelů ze zahraničí. Pro stále rostoucí Indii a její obyvatelstvo jsou tak projekty solární farem jednou ze záchran neustále rostoucí poptávky po elektrické energii, která zároveň nebude katastrofou pro životní prostředí.
Zdroj: Renewables Now