EnergoZrouti.cz

Nový elektrobus už brázdí ulice Zlína a Otrokovic

  
Martin Bárta
16. 7. 2020 ▪ 16:16

Už více jak deset dnů brázdí ulice Zlína a Otrokovic nový elektrobus Škoda 34 BB na linkách místní MHD. Za tuto dobu už najezdil minimálně 2500 km a získává si oblibu díky tiché a ekologické jízdě.

Elektrobus ve Zlíně
Elektrobus ve Zlíně
Foto: DS Zlín Otrokovice

Už od 4. července se mohou cestující v městské hromadné dopravě ve Zlíně a Otrokovicích setkat s úplně novým autobusem Škoda 33 BB s karoserií od společnosti Iveco. Toho, že to není úplně běžný autobus si cestující všimne celkem rychle a to díky tichému chodu elektromotorů oproti běžným motorům spalujícím CNG nebo motorovou naftu.

Nový elektrobus Škoda za prvních deset dnů provozu u Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice najel už více jak dva a půl tisíce kilometrů na běžných linkách s cestujícími. V garážích a na konečné u železniční stanice v Otrokovicích byla pro elektrobus vybudována nová nabíjecí místa díky kterým zvládne za den najezdit až 270 kilometrů čímž se vyrovnává s vozy na konvenční paliva. Běžný dojezd elektrobusu na jedno plné nabití je 100 km.

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice si na novém elektrobusu chce vyzkoušet i jeho možnosti na dalších linkách pro případné použití v budoucnu. Doteď již společnost pořídila i několik hybridních bateriových trolejbusů, které zvládnou ujet část trasy i bez „připojení“ k troleji.

Kromě tichého jízdy díky použití elektromotorů cestující a obyvatelé města také potěší nulové místní emise a to jak skleníkových plynů tak i prachových částic ale v letních vedrech i klimatizovaný prostor vozu.




Zdroj: DSZO