EnergoZrouti.cz

Německá DHL začne využívat více elektrických kamionů, dodá je Volvo

  
Martin Bárta
12. 5. 2022 ▪ 12:00

Logistická společnost DHL nakoupí od Volva přes čtyřicet těžkých nákladních vozidel na elekřinu. Využije je pro doručování objemnějších zásilek ve městech i pro regionální dopravu.

Elektrické náklaďáky DHL
Elektrické náklaďáky DHL
Foto: Volvo

Německá společnost DHL plánuje snížit emise skleníkových plynů, které produkuje při doručování balíků. Postupně tak začne svá nákladní vozidla se spalovacími motory měnit za ta elektrická. V první dodávce by tak firma měla nakoupit 44 nákladních vozidel od Volva.

Nová objednávka nákladních vozidel, které si DHL objednala bude zahrnovat 40 vozů Volvo FE a Volvo FL, které by měly sloužit primárně pro doručování objemnějších balíků ve městech. Mimo nich si ale logistická firma pořídí i čtyři nová Volva FM Electric ve Spojeném království. V případě modelů FM už jde o těžká nákladní vozidla určená jako tahače pro regionální dopravu. Ty by měla společnost využít pro přepravu objemnějších zásilek či přepravu mezi depy.

DHL nová vozidla objednává i v návaznosti na používání elektrického nákladního vozu od Volva už od listopadu 2020. Díky přechodu na elektřinu firma ročně uspoří téměř 600 tun CO2 a také 225 000 litrů nafty, jejíž cena v současnosti tvoří velké náklady na přepravu.

„Jsme odhodláni uspokojit rostoucí poptávku zákazníků po ekologických a udržitelných řešeních a dosáhnout našeho dlouhodobého cíle nulových čistých emisí do roku 2050. Nám, jakožto poskytovateli logistických služeb je přechod na elektromobilitu velkou pákou, jak snižovat emise CO2. Hned několik našich divizí tak bude těžit z nové dohody se společností Volvo Trucks,“ vysvětluje Pablo Ciano z Deutsche Post DHL.
Štítky: Elektromobily Auto Logistika DHL Volvo
Zdroj: RED