EnergoZrouti.cz

Nejprodávanější Dacie bude po modernizaci elektrická

  
Martin Bárta
5. 3. 2024 ▪ 11:48

Nejprodávanější model od Dacie a zároveň druhé nejprodávanější osobní auto v Evropské unii by se v příštích letech mělo dočkat modernizace. Spolu s ní přijde na trh i elektrická verze modelu.

Nejprodávanější model značky Dacia bude v příští generaci i na elektřinu
Nejprodávanější model značky Dacia bude v příští generaci i na elektřinu
Foto: Unsplash

Nejoblíbenější model značky Dacia a zároveň i druhý nejprodávanější automobil v Evropské unii v roce 2023 se podle šéfa značky dočká i elektrického pohonu. Ten by se měl do modelu Sandero, který si oblíbila i velká část tuzemských řidičů dostat už za několik let.

Podle vyjádření šéfa Dacia Denise Le Vota pro Automotive News se zatím přechod na plně elektrické Sandero, a tudíž i ukončení výroby benzínové verze neplánuje. K současnému benzínovému motoru a také továrnímu motoru na LPG se ale přidá i plně elektrická verze.

Automobilka v současnosti nabízí pouze jeden model, který je plně elektrický, a to malý Spring. Ten v současnosti díky své ceně patří mezi jeden z nejlevnějších elektromobilů v celé EU. Automobilka ale v příštích letech plánuje uvedení i dalších zřejmě nových modelů poháněných elektřinou uloženou v bateriích, jejich uvedení na trh ale zatím oznámeno nebylo.

Nové Sandero by každopádně podle Le Vota mělo na trh přijít v letech 2027 nebo 2028. Právě v té době by již mohlo být v prodeji i několik dalších levnějších elektromobilů dalších značek a Dacia by tak mohla mít prodej nového modelu v elektrické o něco těžší.

Pokud ovšem zůstanou zachovány ty hlavní parametry, proč si i čeští řidiči tato vozidla kupují, tedy praktičnost a nízká cena – své zákazníky si model určitě najde.
Štítky: Elektromobil Auto Dacia Doprava Elektromobilita Automobily