EnergoZrouti.cz

IKEA začne ještě letos prodávat solární panely

  
Lenka Nováková
13. 5. 2022 ▪ 12:00

Nábytkářský gigant IKEA se chystá letos na podzim spustit v USA prodej solárních panelů pro členy věrnostního programu IKEA Family. Firma by se tak mohla stát přímou konkurencí pro podobné řešení, které nabízí Tesla Elona Muska.

IKEA
IKEA
Foto: Jueun Song on Unsplash

Ještě v letošním roce by se zákazníci švédského nábytkového giganta IKEA měli na prodejnách ve Spojených státech amerických dočkat zcela nového sortimentu. Místní pobočky by totiž měly v rámci iniciativy Home Solar with IKEA (Domácí fotovoltaika s IKEA) během podzimu 2022 nabídnout solární řešení pro domácnosti.

Díky nové nabídce si budou moci členové programu IKEA Family zakoupit střešní solární panely přímo v prodejnách IKEA. Firma tím chce levnější a ekologickou obnovitelnou energii nabídnout širší mase zákazníků.

Samotná IKEA je známá tím, že velmi často hledá řešení na úsporu energií. Solární panely by tak mohly být skvělým doplňkem, jak pomoci ke snížení odběrů elektřiny ze sítě a domácí výrobě obnovitelné energie. Cenově lze očekávat, že solární řešení od IKEA mohou být i výhodnější než ta v současnosti nabízená.

Díky tomu mnohá média ihned začala solární program od IKEA označovat jako přímého konkurenta Tesla Energy. Ta je součástí výrobce elektromobilů Tesla pod vedením Elona Muska. Tesla Energy v současnosti nabízí instalaci solárních střešních tašek, které vyrábí elektřinu.

Současná nabídka IKEA platí pouze pro zákazníky v USA i kvůli tomu, že partnerem, který pro společnost panely montuje je SunPower, který sídlí přímo v Kalifornii. Podobná solární řešení už ale IKEA nabízí i v dalších zemích.
Štítky: IKEA Solární energie Fotovoltaika USA
Zdroj: RED