EnergoZrouti.cz

Hyundai oznámil plány na výrobu tří nových elektrických modelů IONIQ

  
Martin Bárta
10. 8. 2020 ▪ 08:00

Vývoj a brzké zahájení prodeje tří nových modelů IONIQ EV oznámila korejská automobilka Hyundai. Už příští rok by tak měl být představen nový crossover.

Hyundai IONIQ
Hyundai IONIQ
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

Už v příštím roce by se měla rodina modelů IONIQ od korejského výrobce automobilů Hyundai rozšířit o nové vozy. K současnému modelu, který nabízí pohon plně elektrický, hybridní a plug-in hybridní se přidají další tři nové modely poháněné plně na bateriový pohon.

Prvního modelu pod značkou IONIQ EV bychom se měli dočkat již v příštím roce přičemž hned na začátku roku bude představen právě plně elektrický crossover IONIQ 5, založený na konceptu „45“ jež byl představen v minulém roce na autosalonu ve Frankfurtu. Všechny tři nové vozy budou také založeny na platformě E-GMP která je určena právě pro elektromobily.

Všechny tři nové automobily s elektrickým pohonem by měli přinést revoluci v nabídce společnosti a umožnit tak vstup do automobilové revoluce v podání automobilky Hyundai. Názvy nových elektromobilů budou jednoduché: 5, 6 a 7.

Nové elektromobily chystají i další značky

Ještě letos se na světovém i tuzemském trhu představí další značky. Svou „revoluci“ chce ještě v září představit i mladoboleslavská Škoda Auto, která ukáže své SUV Enyaq iV které by mělo nabídnout dojezd až 500 kilometrů.


Svůj elektromobil ID.3 představil i mateřský koncern Škody – Volkswagen. Ten je již nyní možné konfigurovat ale kvůli velkému zájmu bude v první řadě dodán zákazníkům, kteří si jej předobjednali. Volkswagen ID.3 měl ale v začátcích problémy se softwarem, kvůli kterému se zahájení výroby protáhlo. Nyní by již mělo být vyřešeno.

Prodeje elektromobilů rostou nejen v Evropě, kraluje Tesla i Renault

Celosvětově se dá říci, že prodeje aut na bateriový pohon stále rostou a to nejen díky stále rostoucí nabídce modelů a předhánění se automobilek kdo nabídne nižší cenu lépe vybaveného elektromobilu s co nejvyšším dojezdem ale i díky dotacím, které mnoho zemí nabízí.


Dotace jsou v současné době hlavním tahounem prodeje elektromobilů v mnoha zemích i proto je často spekulováno jak budou vypadat prodeje elektromobilů po ukončení jejich dotačních programů. V každém případě se jen v červnu zaregistrovalo v evropských zemích 93 000 elektro­mobilů. Červnové prodeje ještě ovlivnila pandemie koronaviru COVID-19, která snížila výrobu modelů značky Tesla. Díky tomu tak prvenství evropského elektromobilového trhu vévodil Renault se svým modelem Zoe.
Zdroj: Hyundai