EnergoZrouti.cz

General Motors chce do pěti let instalovat přes 2 700 nabíječek elektrických aut

  
Martin Bárta
3. 8. 2020 ▪ 11:13

Jedna z největších světových automobilek - americká General Motors plánuje společně s firmou EVgo osadit v příštích pěti letech více jak 2 700 nabíječek elektromobilů po celých Spojených státech amerických.

Nabíječky elektromobilů EVgo
Nabíječky elektromobilů EVgo
Foto: General Motors

Výrazné rozšíření sítě nabíjecích stanic pro elektromobily ve Spojených státech amerických plánuje automobilka General Motors pod kterou patří značky jako Chevrolet, GMC nebo Cadillac a společnost EVgo, která již nyní provozuje více jak 800 rychlonabí­ječek.

Nové nabíječky by se měli stavět postupně během pěti let a jejich síť by se měla rozšířit o více jak 2 700 nových míst kde bude možné elektromobily nabíjet. Každá nabíječka by pak měla obsahovat čtyři dobíjecí místa s výkonem 100 – 350 kW pro vysokorychlostní dobíjení nových typů elektromobilů. První nové nabíjecí stanice by se měli začít objevovat začátkem roku 2021.

Nabíječky elektromobilů od EVgo by měli být dostupné hlavně na místech, která lidé každodenně navštěvují a jejich elektromobily se tak mohou dobíjet zatímco oni nakupují či vyřizují jiné záležitosti. Umístění tak lze očekávat hlavně u prodejen potravin, zábavních center, úředních budov a podobně. Díky použití rychlonabíjení tak může pro dostatečné dobití auta stačit i pouhých 15 minut strávených v obchodě.

Elektromobilů přibývá, roste i množství nabíjecích stanic

S tím, jak celosvětově přibývá elektromobilů a to i navzdory celosvětové pandemii COVID-19 roste i množství nových nových nabíjecích stanic jak u obchodních center tak i přímo na současných čerpacích stanicích konvenčních paliv.


Jedním z velkých nedávno oznámených projektů výstavby dobíjecích stanic s rychlonabíjením je výstavba 100 nových nabíječek na elektromobily společností Aral v Německu.


Elektřina a vodík jsou jedněmi z možných paliv ekologičtější „budoucnosti“ díky nižším či nulovým lokálním emisím. V případě širšího použití je ale v případě elektrického pohonu stále rostoucí kritika směřující k rozvodným sítím, které by masivní růst elektromobilů nemuseli vydržet a tak může být současná energetická soustava v budoucnu brzdou rozvoje elektromobility.
Zdroj: General Motors