EnergoZrouti.cz

Britové vydělávají peníze na svých domácích nabíječkách elektromobilů

  
Martin Bárta
22. 5. 2021 ▪ 17:58

Až šedesát korun na hodinu si mohou lidé ve Velké Británii vydělat díky aplikaci Co Charger. Ta umožní poskytnout nabíjecí stanici u domu dalším osobám a inkasovat za to poplatek. Díky tomu bude nabíjení dostupnější pro všechny.

Nabíjení elektromobilu
Nabíjení elektromobilu
Foto: Charlotte Stowe / Unsplash

Spolu s rostoucí „populací“ elektromobilů řeší stále více lidí, kde své vozidlo nabít, když není k dispozici vlastní nabíječka nebo nabíječka poskytovaná u obchodů či čerpacích stanic. Nové řešení pro dobíjení svých vozů a zlepšení dostupnosti nabíjecí infrastruktury mají nyní Britové.

Řešení i pro obyvatele paneláků

Služba s názvem Co Charger nabízí snazší dobíjení elektromobilu i v případě, kdy přímo u domu není dostupná nabíjecí stanice. V aplikaci se totiž může zaregistrovat každý, kdo má svou vlastní nabíjecí stanici a nabídnout její využití i pro ostatní ve svém okolí.

Každý kdo se do aplikace zaregistruje tak může svou nabíječku poskytnout ostatním a současně si tím přivydělat pár drobných navíc. Většinu času jsou totiž domácí nabíječky nevyužity, jejich další využití jinými lidmi tedy může přijít vhod.

Sdílení domácích nabíječek elektromobilů

Výhoda sdílených nabíjecích stanic pro lidi v okolí či sousedy je tedy pro obě strany. Sdílení navíc může řešit problém dobíjení u lidí bydlících v místech, kde jednoduše není možné nabíječku instalovat – příkladem tak mohou být panelové domy.

Každý hostitel si navíc může stanovit vlastní poplatek, který je účtován jako hodinová sazba. V současnosti tak tento poplatek bývá přibližně 1 – 2 GBP (asi 30 – 60 korun).
Štítky: Elektromobil Sdílení Nabíjení elektromobilů
Zdroj: RED