Obnovitelné zdroje energie vznikají nejrychleji v Indii. Do roku 2030 mají tvořit 60% tamní produkce energie
Indie patří již v současnosti mezi světové lídry v instalaci nových fotovoltaických, vodních a větrných elektráren. V tomto tempu hodlá indická vláda ještě přidat a do roku 2030 tak mít 60% veškeré produkce energie z obnovitelných zdrojů.
Jak uvedl ministr nových a obnovitelných zdrojů energie Shri RK Singh, je Indie již dnes světovým lídrem v oblasti budování nových elektráren vyrábějící obnovitelné zdroje energie a ve svém úsilí nechce polevit.
Do roku 2030 by tak podle zprávy TERI (The Energy and Resources Institute – Institut energetiky a zdrojů) by tak v Indii mělo být až 60 % spotřebovávané energie dodáváno z obnovitelných zdrojů. V tom v současnosti již pomáhá velké množství projektů vodních, větrných a solárních elektráren po celé zemi. Naposledy třeba nedávno představený projekt solárního parku o výkonu 100 MW.
Indie také zpracovává strategie na ukládání energie do baterií ale i vody (přečerpávací elektrárny), kterou chce částečně vyrovnávat špičkové odběry.
Podle ministra by tak do zmíněného roku 2030 mělo z obnovitelných zdrojů energie pocházet 450 GW výroby energie a to hlavně ze sluneční a větrné energie. 60 GW by pak mělo být z energie vodní. Již nyní vytváří obnovitelné zdroje energie v indické rozvodné síti 190 GW což už je nyní více jak 175 GW, které byly naplánovány do roku 2022.