EnergoZrouti.cz

Německý autoklub ADAC začne nabízet asistenci při poruše i cyklistům

  
Markéta Bártová
22. 5. 2022 ▪ 13:15

Defekt pneumatiky, poškozené brzy nebo roztrhlý řetěz. Běžné problémy, které mohou nastat při cestě na kole bude pro členy německého autoklubu ADAC nově řešit bezplatná asistenční služba podobně jako u jejich automobilů.

Cyklisté
Cyklisté
Foto: bedrck z Pixabay

Největší německý automobilový klub ADAC nabídne od začátku června svou servisní službu i pro cyklisty. Současní členové, kteří využívají servisních služeb při poruše automobilů se tak budou moci na klub obrátit i v případě většiny základních poruch při jízdě na kole.

ADAC v současnosti službu uvádí jako rozšíření servisních služeb pro své členy. To, zda bude servis možné zaplatit i jako samostatnou službu pro členy, kteří ji jinak nevyužívají pro svůj automobil ale klub neinformoval. Hlavním cílem nové nabídky by mělo být podle vedení rozšíření členské základny.

Německý automobilový klub ADAC má v současnosti přibližně 21 milionů členů, kteří budou moci nově bezplatně využívat i poruchovou službu pro své kolo. Cyklisté, kteří jsou členy se tak budou moci na asistenci obrátit například v případě poškození brzd, řetězů, poškozené pneumatiky a podobně. Asistence ale zajistí i servis baterií v elektrokolech. Pokud ovšem nebude oprava možná na místě, zajistí klub i dopravu do nejbližší vhodné dílny.

Pro využití asistence tak bude nutné splnit hlavně jednu z podmínek, a to možnost dostat se k servisovanému kolu autem po běžné komunikaci. Cyklisté tak službu nebudou moci využít na různých lesních či polních cestách, které nejsou autem legálně dostupné.
Štítky: Cyklistika ADAC Německo Servis Oprava
Zdroj: ADAC