EnergoZrouti.cz

Den TA ČR ukáže Green Deal ve světle zelené příležitosti

  
Martin Bárta
27. 11. 2021 ▪ 18:40

Technologická agentura ČR chystá opět sérii regionálních debat zaměřených na stále častěji probíraná témata energetiky ale i inovací pro moderní města. V sérii témat se objeví ale i vodík nebo střízlivý pohled na evropský Green Deal.

Cena TA ČR
Cena TA ČR
Foto: Technologická agentura České republiky

Vzhledem k epidemické situaci v zemi přesunula Technologická agentura ČR letošní Den TA ČR opět do online prostředí. Kvalitě plánovaného programu tato forma však nijak neubírá. Diváci se v týdnu od 29. 11. do 2. 12. mohou těšit na sérii regionálních debat, pořad se zástupci inspirativních firem, závěrečnou konferenci s finským velvyslancem a předávání cen těm nejlepším projektům aplikovaného výzkumu s vysokým potenciálem pro uplatnění na trhu. Celým Dnem TA ČR bude provázet téma zelené příležitosti, které přináší v kontextu českého i evropského výzkumu.

Chystají se on-line debaty o vodíku, energetice nebo inovacích pro chytřejší města

Den TA ČR 2021 se koná pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu a jeho tématem bude Zelená příležitost: nehledejme důvody, podívejme se na způsoby. Všechny tři části sice proběhnou online, přesto veřejnosti nic neunikne a může se sama zapojit do programu. Budou to totiž právě diváci, kteří rozhodnou o absolutním vítězi Cen TA ČR, který získá cenu Český nápad.

„Ani letos nám respekt k epidemické situaci neumožnil pořádat Den TA ČR v tradiční podobě, kde bychom se mohli všichni setkat a užít si jedinečnou atmosféru večera,” říká předseda Technologické agentury ČR Petr Konvalinka a dodává: „Už loni jsme si přesun akce do online prostředí vyzkoušeli, a tak jsme mohli navázat na předchozí zkušenost. Snažili jsme se pro diváky připravit poutavý program plný zajímavých hostů, které, ač jsou všichni z odlišných oborů, spojuje odpovědný přístup.”

Odbornou část programu zahájí série online debat v regionech. Zástupci krajských úřadů, inovačních platforem, univerzit a firem budou diskutovat o aktuálních lokálních tématech. Debaty se uskuteční 29. 11.–1. 12. od 10:00 hod. Odkazy na jednotlivé streamy budou k nalezení vždy na webových stránkách TA ČR.

Každý region se bude věnovat jinému tématu:

  • Ústí nad Labem: Zelená pro vodík: Připravme se na zelenou éru
  • Ostrava: Perspektivy české energetiky chytře a bezpečně
  • Praha: Proměny a inovace pro lepší život ve městech

Závěrečná konference proběhne formou virtuálního pořadu 2. 12. od 10:00 hodin. Klíčoví vystupující (předseda TA ČR Petr Konvalinka, odborník na veřejné zakázky na evropské úrovni Maroš Sovák, finský velvyslanec Jukka Pesola a zástupce týmu Business Finland Mika Lautanala) přinesou střízlivý a informovaný pohled na Zelenou dohodu v tuzemském i evropském kontextu. Součástí pořadu budou také reportáže s inspirativními příběhy českých firem a institucí, které naplňují principy odpovědného podnikání (VELUX, Skanska v ČR a SR, Výzkumný ústav rostlinné výroby, vvi, LiKO-S).
Štítky: Green Deal Vodík Energetika
Zdroj: TA ČR