EnergoZrouti.cz

Stravenkové Sodexo dá plastovým benefitním kartám druhý život

⚡ 23. 3. 2021, 11:39

Společnost Sodexo, která je známá především jako provozovatel stravenkových a benefitových karet se jako první v tuzemsku pustila do recyklace těchto karet. Možnost recyklace je určena pro všechny zákazníky, kterým právě volnočasové či stravenkové karty propadly.

Ty bude možné do konce dubna vrátit a Sodexo navíc za každou vrácenou kartu věnuje 10 Kč na výsadbu stromů po celé České republice. Recyklace je výsledkem spolupráce společnosti se spolkem Ukliďme Česko, který v tuzemsku podporuje vyšší míru recyklace odpadů a pořádá i tradiční úklidové akce.

„Všechny karty budou směřovat do naší jednotky ERVOeco. Jde o světově unikátní technologii na bezemisní zpracování odpadu. Ta plastové karty rozloží na původní látky, z nichž byly vyrobeny. Z těchto látek následně vzniknou nové výrobky například nové platební karty, plyšové hračky nebo kostky Lega. To je základní princip udržitelné cirkulární ekonomiky, jejímž cílem je mimo jiné vyřešení největšího problému lidstva – hromadění odpadků,“ říká Miroslav Šilhan, ředitel společnosti LOGECO, která jednotku ERVOeco provozuje a vyrábí

Místa, kde je možné karty odevzdat k recyklaci najdou zájemci na mapě serveru KAMsNIM.cz, který ukazuje kde je možné třídit jaké druhy odpadů.


Doporučujeme
Co jsou bleskovky?

Bleskovky jsou rychlé zprávy, které vám přinášíme stručně, jasně a přehledně. Díky bleskovkám získáte rychle všechny potřebné informace bez dlouhého čtení.


Další bleskovky ⚡