EnergoZrouti.cz
HLAVNÍ STRÁNKAENERGETICKÁ KRIZEOBNOVITELNÉ ZDROJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Do Brna míří re.volt. Český carsharing nabídne sdílené skútry a koloběžky

⚡ 23. 3. 2021, 11:23

Tuzemský carsharingový startup re.volt se rozšiřuje do dalších měst mezi kterými nechybí to druhé největší – Brno. Už tento týden tak bude možné po Brně využít jízdu na sdílených skútrech a koloběžkách, které doplní veřejnou dopravu.

Re.volt má s provozem sdílených dopravních prostředků zkušenosti i z Prahy, kde jeho služby odstartovaly už téměř před třemi roky.

„Do Brna vstupuje další společnost, která lidem nabídne sdílené skútry a koloběžky. Oceňuji zejména to, že re.volt přistupuje zodpovědně k odkládání těchto dopravních prostředků. Díky systému kontroly by nemělo docházet k tomu, že se chodci budou muset vyhýbat nevhodně odloženým koloběžkám například uprostřed chodníku. Bezpečnost nejen cyklistů, jezdců na koloběžkách a motoristů, ale také pěších je pro nás velmi důležitá,“ řekl brněnský radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

K výpůjčce je nutné použít mobilní aplikaci, kterou si uživatel spáruje se svým telefonním číslem. Pro výpůjčku je také nutné, aby uživatel dosahoval minimálně 18 let, pro využití skútru pak musí mít řidičské oprávnění skupiny B. Tyto náležitosti se ověří za pomoci strojového učení z dokladů přímo v aplikaci.

„Systém re.voltu povolí jízdu na koloběžce pouze na základě dokladu totožnosti. Zaznamenává také každé parkování. Nebude-li vozidlo odstaveno na místě k tomu určeném, uživateli se automaticky přičte pokuta 250 Kč. Při opakování prohřešků ho ze systému natrvalo vyřadíme,” uvedl Pavel Kuchta, CEO re.voltu.


Doporučujeme
Co jsou bleskovky?

Bleskovky jsou rychlé zprávy, které vám přinášíme stručně, jasně a přehledně. Díky bleskovkám získáte rychle všechny potřebné informace bez dlouhého čtení.


Další bleskovky ⚡