EnergoZrouti.cz
HLAVNÍ STRÁNKAENERGETICKÁ KRIZEOBNOVITELNÉ ZDROJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Elektrárny ČEZ v minulém roce snížily spotřebu vody o 14 %

⚡ 21. 3. 2021, 15:10

Elektrárny tuzemského energetického giganta ČEZ v loňském roce spotřebovaly celkem 399 milionů m3 povrchové vody. To je meziročně o 67 milionů kubíků méně. ČEZ snížení spotřeby vody docílil modernizací a úspornými opatřeními. Na snížení spotřeby se projevilo také postupné snižování výroby v klasických elektrárnách a přechod k obnovitelným zdrojům energie.

„Poslední měsíce byly sice srážkově příznivé, ale v dlouhodobém výhledu bude důležitý každý litr vody, který se lidem podaří ušetřit. Voda představuje jednu ze zásadních vstupních surovin pro energetické provozy, a i pro nás je tedy hledání úspor a optimalizace spotřeby stále větší výzvou,“ říká k vývoji Michaela Chaloupková, členka představenstva ČEZ zodpovědná za udržitelný rozvoj.

ČEZ spotřebu vody ve svých provozech snižuje dlouhodobě. Ještě v roce 2015 využíval 532 milionů kubíků vody, spotřeba po pěti letech je tak nižší o 25 procent. Odvod dešťové vody, který klade důraz na udržení vody v krajině bude klást i nové parkoviště u jaderné elektrárny Dukovany, jež má být vystavěno do poloviny letošního roku.


Doporučujeme
Co jsou bleskovky?

Bleskovky jsou rychlé zprávy, které vám přinášíme stručně, jasně a přehledně. Díky bleskovkám získáte rychle všechny potřebné informace bez dlouhého čtení.


Další bleskovky ⚡