EnergoZrouti.cz
HLAVNÍ STRÁNKAENERGETICKÁ KRIZEOBNOVITELNÉ ZDROJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Cyklodepo, které rozváží zásilky v centru Prahy přejde od května na standardní provoz

⚡ 23. 3. 2021, 11:31

přes 20 tisíc zásilek rozvezli kurýři na nákladních kolech po centru Prahy po tom, co se 18. listopadu minulého roku otevřelo nové cyklodepo na Těšnově. Díky spokojenosti se snížením hluku i emisí z dopravy, která by jinak historické centrum zatížila přejde depo od května z pilotního provozu do toho standardního.

„Mám radost, že se inovaci v pražské logistice daří a ze strany byznysu je o ni zájem… Potvrdili jsme zde zkušenosti ze zahraničí: jde to a třetinu zásilek lze v centrech měst dopravit na cargokolech. Moderní a ekologické doručování balíků je krok správným směrem ke zdravějšímu vzduchu a průjezdnějším silnicím,“ uvedl na svém facebookovém profilu náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Cyklodepo Praha vyzkoušela po dalších velkých světových metropolích, které s nimi mají bohaté zkušenosti a nemohou si je vynachválit. Právě na cyklodepo totiž kurýrní a doručovací společnosti navezou jednou dodávkou roztříděné zásilky určené pro centrum města a to už brzy ráno. Následně si cyklokurýři tyto zásilky převezmou a rozvezou je po centru. Díky tomu není nutné do centra města vypravovat takové množství vozidel což je mnohem ekologičtější. Firmy tak do historického centra posílají jen dodávky v případě větších zásilek, které není možné na kolech doručovat.

V současné době mají kurýři určený prostor pod magistrálou, kde mají možnost využití šatny, kuchyňky, sprch a sociálního zázemí. Na místě je také připravena nabíjecí stanice pro elektrokola či servisní zázemí. V květnu se pak plánuje další vylepšení podmínek v depu a také rozšíření fungování na soboty a neděle.


Doporučujeme
Co jsou bleskovky?

Bleskovky jsou rychlé zprávy, které vám přinášíme stručně, jasně a přehledně. Díky bleskovkám získáte rychle všechny potřebné informace bez dlouhého čtení.


Další bleskovky ⚡