EnergoZrouti.cz

Američtí policisté zastavili roboticky řízené vozidlo bez řidiče až na druhý pokus, nemělo rozsvícená světla

  
Tomáš Jelínek
12. 4. 2022 ▪ 14:41

Policisté v americkém San Francisku způsobili značný rozruch, když na jedné z ulic chtěli zastavit vozidlo kvůli zhasnutým světlům. Vozidlo ale bylo bez řidiče a tak se záběry policistů, kteří se jej snaží otevřít rychle staly virální.

Autonomní taxi Cruise v San Franciscu
Autonomní taxi Cruise v San Franciscu
Foto: Cruise

Každému řidiči se asi někdy stalo, že vyjel do nočních ulic bez rozsvícených světel. Ve většině případů si toho během jízdy všimne sám řidič, nebo jej na to upozorní policejní hlídka, která se zrovna v tuto chvíli zjeví poblíž. Jak ale ukazuje případ ze Spojených států amerických, někdy mohou být mnohem více překvapeni samotní policisté.

Už víc jak dva měsíce se totiž po ulicích San Franciska pohybují taxíky, ve kterých ale nesedí řidič. Vozidla jsou totiž autonomní a dokážou dovézt člověka, ale třeba i objednané jídlo samostatně z bodu A do bodu B. Když ale jedno z těchto robotických aut ve večerních hodinách nemělo rozsvícená světla a zastavila jej policie, bylo z toho velké pobavení pro všechny kolemjdoucí.

Incident, který se objevil na sociální síti Instagram ukazuje video, ve kterém policejní hlídka zastavuje vozidlo, jež nemá rozsvícená světla. Když ale policista vystoupí ze svého vozu a vozidlo kontroluje, zjistí, že v něm není žádný řidič. Vozidlo nakonec s pobavením všech okolních lidí policistovi, který se vrací do svého vozidla „ujede“ a zastaví jen o pár metrů dál na bezpečnějším místě, kde rozsvítí i varovná světla. Policisté následně vyráží na důkladnější kontrolu nesvítícího vozila, které se snaží otevřít. To se jim ale nepovedlo.

Ačkoliv jde v současnosti spíše o video nad kterým se většina lidí pousměje, ukazují se i další problémy, které bude v souvislosti s autonomními vozidly nutné vyřešit. Společnost Cruise, která vozidla v San Franciscu provozuje už dala vědět, že pro policisty má připravenou speciální telefonní linku, kde je možné podobné incidenty řešit.
Štítky: Auto Vozidla Autonomní vozidla San Francisco USA Spojené státy americké Policie
Zdroj: RED