EnergoZrouti.cz

V Liberci začnou znovu jezdit sdílená kola. Jejich provoz zajistí Bolt

  
Martin Bárta
26. 5. 2022 ▪ 12:39

V Liberci se po třech letech objeví služba sdílených kol. Ty už tu dříve provozovala společnost Rekola. S tou se ale město v roce 2020 nedohodlo na dalším provozování služby a velmi oblíbená služba tak ve městě skončila.

Elektrická kola Bolt
Elektrická kola Bolt
Foto: Bolt

Aktualizováno - 31. 5. 2022, 15:51

V Liberci se po třech letech znovu objeví sdílená kola. V minulosti je sice ve městě provozovala společnost Rekola, s tou se ale magistrát nedohodl kvůli tomu, že chtěla od města příspěvek na provoz služby. Novým provozovatelem sdílených kol ve městě tak bude společnost Bolt, která tu po třech letech obnoví provoz velmi žádané služby.

Bolt už přitom ve městě pod Ještědem není ničím neznámým. Aktuálně zde totiž provozuje flotilu elektrických koloběžek, které se mezi liberečany staly velmi oblíbeným způsobem přepravy po městě. Už v pátek 27. 5. se tak lidé v Liberci dočkají rozmístění 160 elektrických kol v zelené barvě Boltu.

Nová elektrokola si přitom bude možné vypůjčit stejně jako koloběžky přes aplikaci Bolt. Uživatelé také vypůjčení elektrických kol vyjde stejně jako u koloběžek. Celkem tak zaplatí za každou minutu vypůjčení 3 Kč.

„Jsem rád, že Liberečané budou mít opět možnost využívat sdílená kola, zkrátit si tak cestu po městě a šetřit čas. Na sdílených kolech jsem sám jezdil a vnímám je jako vhodnou alternativu k městské hromadné dopravě,“ řekl ke spuštění provozu elektrokol ve městě primátor Liberce Jaroslav Zámečník.
Štítky: Liberec Doprava Sdílená kola Bikesharing Bolt
Zdroj: RED