EnergoZrouti.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍKRAJEELEKTROMOBILITAVODÍK

V Ostravě už nebude možné odevzdat staré pneumatiky do sběrného dvora

⚡ 8. 3. 2021, 09:45

Sběrné dvory v Ostravě už nově neumožňují odevzdávat staré pneumatiky a to ani za úplatu. Město tak reaguje na nově přijatý zákon č. 542/2020, který stanovuje, že pneumatiky, které jsou na konci své životnosti smí přebírat jen oprávněná osoba, tedy servisy a pneuservisy vozidel.

Právě servisy a pneuservisy jsou zařazeny do systému zpětného odběru ELTMA a je tam tak možné vysloužilé pneumatiky odevzdávat zdarma. I přes to, že tato možnost je k dispozici již delší čas, velké množství spotřebitelů o ní neví a pneumatiky vyhazuje tam kam nemá. To že pneumatiky, končí kde nemají ukazují i data iniciativy Ukliďme Česko, která každý rokem sesbírá obrovské množství vysloužilých pneumatik z přírody.

Jak uvádí město Ostrava, pokud by dále docházelo ke sběru pneumatik na jejích sběrných dvorech, vystavovalo by se město pokutě až 5 milionů korun. Jen v Ostravě je ale webu eltma.cz okolo padesáti sběrných míst, kde lze pneumatiky odevzdat. Tím, že nebudou přijímány ve sběrném dvoře tak nebude snížena možnost snadné a ekologické likvidace pro obyvatele.


Doporučujeme
Co jsou bleskovky?

Bleskovky jsou rychlé zprávy, které vám přinášíme stručně, jasně a přehledně. Díky bleskovkám získáte rychle všechny potřebné informace bez dlouhého čtení.


Další bleskovky ⚡